Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ważny sponsor zostaje z MKS Zagłębiem Lubin. Umowa z KGHM Polska Miedź S.A. przedłużona

MKS Zagłębie Lubin poinformowało, że przedłużona została umowa z KGHM Polska Miedź S.A. na sponsorowanie drużyny piłki ręcznej kobiet. Kontrakt obowiązywać będzie do końca sezonu 2020/2021.
Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Patricia Matieli Machado, środkowa rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Patricia Matieli Machado, środkowa rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin

- Niezmiernie cieszymy się ze sfinalizowania umowy z KGHM Polska Miedź S.A. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Pana Prezesa Marcina Chludzińskiego, a także wszystkich osób, które przyłożyły rękę do tego, że KGHM będzie nadal naszym sponsorem, gdyż bez środków finansowych nie da się w dzisiejszych czasach prowadzić profesjonalnego klubu - mówi prezes MKS Zagłębia Lubin.

- Myślę, że nasza drużyna sukcesami odwdzięczy się naszym sponsorom, w tym KGHM Polska Miedź S.A. Już w tym roku zdobyliśmy Puchar Polski, a przed nami jeszcze walka o kolejne trofea, która nie byłaby możliwa bez wsparcia takiego sponsora - dodaje Witold Kulesza.

KGHM jest aktywnym mecenasem sportu, kultury i sztuki. Od lat współuczestniczy w organizacji lub obejmuje patronat nad znaczącymi przedsięwzięciami na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. - Cieszy fakt, że przy tylu ambitnych projektach, jakie realizuje Spółka KGHM, znajduje ona również środki, aby wspomagać wiele innych dziedzin, takich jak sport, kultura czy sztuka - przyznaje Witold Kulesza.

"KGHM Polska Miedź S.A. to światowy lider w produkcji miedzi i srebra, który od lat wspiera ekipę z Lubina. To właśnie między innymi dzięki współpracy z Miedziowym Holdingiem, MKS Zagłębie Lubin od lat znajduje się w ścisłej czołówce krajowych rozgrywek, dzięki czemu ma również okazję prezentowania się na arenie międzynarodowej" - czytamy na oficjalnej stronie klubowej.

***

Dodajmy, że w tym sezonie MKS Zagłębie Lubin zrezygnowało z gry w europejskich pucharach piłkarek ręcznych (---> CZYTAJ WIĘCEJ). Polskę na arenie międzynarodowej niezmiennie reprezentować będzie za to MKS Perła Lublin.

---> Europejskie puchary i mecze reprezentacji Polski w Eurosporcie do 2026 roku!
---> Liga Mistrzów. Wygrana uciekła Łomży VIVE. "Dwa punkty na wyciągnięcie ręki"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie naśladujcie ich! Jeden błąd i tragedia gotowa


Czy MKS Zagłębie Lubin zdobędzie mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (2):
 • eb Zgłoś komentarz
  Pani Małgorzata,jak zwykle trzyma poziom.Piszę o ostatnim akapicie,obłudę należy piętnować,brawo. Poza tym,natychmiast bym Zagłębie odciął od finansowania przez KGHM,jako akcjonariusz
  Czytaj całość
  kombinatu nie życzę sobie sponsorowania sportowego rywala:) A tak poważnie,to podobnie jak w przypadku Wisły, jest to najzwyczajniej w świecie przykład nieuczciwej konkurencji,spółki SP winny mieć kategoryczny zakaz sponsorowania klubów. Albo likwidujemy tę patologię,prywatyzujemy i wtedy, proszę bardzo. Na zarzuty,że pozbędziemy się kontroli nad strategicznymi dziełami gospodarki odpowiadam,że wszystko można uregulować odpowiednimi zapisami.
  • Mistrz z Lublina Zgłoś komentarz
   ''dzięki czemu ma również okazję prezentowania się na arenie międzynarodowej'' - no rzeczywiście od dziesięcioleci dumnie reprezentuje Polskę w Europie...kończąc zazwyczaj swoją
   Czytaj całość
   przygodę z pucharami w II, w podrygach III rundzie eliminacyjnej...a w tym sezonie mówiąc delikatnie passssss...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×