I liga mężczyzn grupa C: MKS Wieluń gromi, cztery drużyny z sześcioma punktami

MKS Wieluń rozgromił aż 40:21 rezerwy Azotów Puławy i jest liderem grupy C I ligi mężczyzn. Po dwa zwycięstwa w tej grupie mają też zespoły z Łodzi, Legionowa oraz Sierpca.

Michał Gałęzewski
MKS Wieluń Facebook / MKS Wieluń / Na zdjęciu: MKS Wieluń
W sobotę MKS Wieluń zaprezentował się doskonale w konfrontacji z rezerwami Azotów Puławy. Pierwsza połowa nie była jeszcze tak jednostronna, gdyż w kilku momentach puławianie potrafili skutecznie się postawić. Po przerwie widowisko było już jednostronne, a najwięcej, bo 8 bramek rzucił dla zwycięzców Szymon Famulski.

U progu sezonu bardzo dobrze prezentuje się też Anilana. Tym razem łodzianie pokonali 36:28 KS Uniwersytet Radom. Jeszcze w 8. minucie był remis 5:5, później jednak gospodarze rzucili pięć bramek z rzędu i do końca utrzymywali prowadzenie.

Niepokonane są po dwóch kolejkach jeszcze dwie drużyny. KPR Legionowo pokonało u siebie Juranda Ciechanów 35:27. Derby Mazowsza od początku były wyrównane, jeszcze w 34. minucie było 21:20. Później jednak faworyci z Legionowa zdołali odjechać rywalom. Komplet punktów, tym razem w rywalizacji z Orlenem Wisłą II, zdobył Mazur Sierpc.

Ciekawie było w Płocku, gdzie SMS i AZS UW grały falami. W I połowie goście zdobyli 8 bramek z rzędu. Przy dziewięciobramkowym prowadzeniu warszawian siedem razy z rzędu trafili licealiści. Nie zdołali jednak pójść za ciosem i końcówka należała do zespołu ze stolicy.