Liga Mistrzów. Telekom Veszprem odwrócił losy spotkania. Motor Zaporoże wyszarpał ważne punkty

W środę odbyły się dwa mecze w grupie B Ligi Mistrzów i oba zakończyły się wygranymi przyjezdnych. Szczypiorniści Telekomu Veszprem zwyciężyli w Aalborgu 33:27, natomiast gracze z Zaporoża triumfowali w Zagrzebiu (24:23).

Aneta Szypnicka-Staniec
mecz Aalborg Haandbold - Telekom Veszprem HC PAP/EPA / Rene Schutze / Na zdjęciu: mecz Aalborg Haandbold - Telekom Veszprem HC
Telekom Veszprem wygrał w Aalborgu różnicą siedmiu trafień, jednak to nieco złudny wynik. Węgrzy zderzyli się w Danii ze ścianą i zwycięstwo sporo ich kosztowało.

W składzie Madziarów nie znaleźli się Mate Lekai, Manuel Strlek, Rodrigo Corrales, Kentin Mahe, Jorge Maqueda i Blaz Blagotinsek. Dla gospodarzy nie miało to jednak znaczenia. Duńczykom przede wszystkim zależało na dwóch punktach i wyprzedzeniu bezpośrednich sąsiadów w tabeli. Przed spotkaniem Węgrzy z dziesięcioma "oczkami" zajmowali drugie miejsce w zestawieniu, natomiast szczypiorniści z Aaalborga plasowali się tuż za ich plecami z dobytkiem ośmiu punktów. Koncentracja przed meczem była więc naprawdę duża.

Widać było to na boisku, bo gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia. Szybko wyszli na prowadzenie i starali się nie dopuszczać rywali do głosu. Węgrzy mieli sporo kłopotów, nie byli w stanie nadążyć za tempem rywali i błyskawicznie znalazło to odzwierciedlenie w wyniku - Duńczycy cały czas mieli przewagę, która w pewnym momencie urosła nawet do czterech trafień.

Graczom Telekomu Veszprem bardzo przysłużyła przerwa. Po powrocie z szatni gra Madziarów nabrała wreszcie kolorów. Ciężar zdobywania bramek wziął na swoje barki Petar Nenadić, rozbudził kolegów i sytuacja na boisku odwróciła się o 180 stopni. Tym razem to Węgrzy dyktowali warunki gry, a Duńczycy musieli gonić wynik.

Chwilami gospodarze byli blisko zneutralizowania przewagi rywali - na nieco ponad dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem zmniejszyli straty do jednego trafienia, ale na więcej nie było ich już stać. Końcówka zdecydowanie należała do przyjezdnych, którzy ostatecznie zwyciężyli 33:27.

Znakomitej szansy na zdobycie pierwszych punktów w sezonie nie wykorzystali natomiast szczypiorniści z Zagrzebia. Chorwaci przegrali zaledwie jednym trafieniem z Motorem Zaporoże, dla którego było to drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu.

Lepiej zawody rozpoczęli gospodarze, ich rywale jednak błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. Remis na tablicy wyników nie widniał jednak długo - po chwili Chorwaci znów odskoczyli, udało im się zbudować przewagę trzech trafień i wyglądało jakby wszystko mieli pod kontrolą. Sprawy w swoje ręce wzięli jednak Zachar Denisow i Aidenas Malasinskas. Efekt? Ostatnie prowadzenie drużyny z Zagrzebia miało miejsce w 21. minucie starcia.

Mimo że gospodarze stracili przewagę, na emocjach nie stracił pojedynek. Chociaż obie ekipy notowały przestoje i zaliczały serie pomyłek, starcie było niezwykle wyrównane, a wynik bardzo często oscylował wokół remisu.

Na początku drugiej połowy z boiska wyleciał Denisow, ale nie wpłynęło to w znaczący sposób na wynik. Gospodarze nie wykorzystali osłabienia przeciwników, a w zaporożan wstąpiła jakby dodatkowa motywacja.

Chorwaci starali się gonić wynik do końca, ale na straży zwycięstwa stał Boris Puchowski. Ostatecznie Ukraińcy wygrali 24:23.

Spotkanie HBC Nantes z Celje Pivovarną Lasko zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa.