Liga Mistrzów. Faworyt poległ. Niespodziewana porażka Veszprem

Przetrzebione Veszprem oddaliło się od zwycięstwa w grupie Ligi Mistrzów. Na ich terenie niespodziewanie lepszy okazał się duński Aalborg.

Marcin Górczyński
Lauge Schmidt (z lewej, Veszprem) i Nikolaj Laeso Dueholm Christensen (Aalborg) PAP/EPA / Tamas Vasvari / Na zdjęciu: Lauge Schmidt (z lewej, Veszprem) i Nikolaj Laeso Dueholm Christensen (Aalborg)
Nawet biorąc pod uwagę świetną postawę Aalborga w tegorocznej edycji, porażkę Veszprem trzeba uznać za niespodziankę. I to na własnym parkiecie, który tym razem - bez wsparcia fanatycznych kibiców - nie był właściwie żadnym atutem.

Mistrzowie Węgier musieli radzić sobie w okrojonym składzie, bowiem w kadrze zabrakło klasycznych lewoskrzydłowych! Pomimo absencji, Veszprem do końca pozostało w grze o zwycięstwo. Petar Nenadić miał w rękach piłkę na remis, ale spudłował. Po chwili Buster Engelbrecht Juul-Lassen przypieczętował zwycięstwo 32:30.

Aalborg zagrał bardzo dobre zawody do przerwy, głównie dzięki postawie Henrika Mollgaarda i bramkarza Simona Gade prowadził aż 14:7. Veszprem stopniowo dochodziło do głosu, po przerwie wynik oscylował już wokół remisu.

Porażka oddaliła jednego z faworytów rozgrywek od zwycięstwa w grupie. Prowadzi jedyna niepokonana Barcelona. Veszprem musi uważać na goniące THW Kiel i zaskakująco mocny w tym sezonie Aalborg.

Nantes może odetchnąć po dwóch słabszych występach. Wprawdzie musiało radzić sobie w Celje bez zakażonego koronawirusem Kiryła Łazarowa, ale słynny Macedończyk doczekał się godnego następcy. 22-letni Serb Milan Milić rzucił sześć bramek, Browarnicy odbijali się od dobrze dysponowanego Emila Nielsena. Celje nie pomógł nawet Filip Ivić, który odbił aż 15 piłek.

Telekom Veszprem - Aalborg Handbold 30:32 (16:19)
Najwięcej bramek: dla Veszprem - Petar Nenadić, Vuko Borozan - po 6, Andreas Nilsson, Rasmus Lauge Schmidt - po 5; dla Aalborga - Buster Juul-Lassen 9, Henrik Mollgaard 6

Celje Pivovarna Lasko - HBC Nantes 25:31 (11:13)
Najwięcej bramek: dla Celje - Tilen Kodrin, Kristjan Horzen - po 6; dla Nantes - Milan Milić 6, Valero Rivera, Dragan Pechmalbec, Rok Ovnicek - po 5