PGNiG Superliga. Orlen Wisła pewnie wygrała w Gdańsku

Nie było niespodzianki w meczu Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła. Grający doskonale w obronie płocczanie szybko zbudowali sobie wysoką przewagę i ostatecznie zwyciężyli 31:16.

Michał Gałęzewski
drużyna Orlen Wisły Płock WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: drużyna Orlen Wisły Płock
Faworyt tego meczu mógł być tylko jeden. Gdańszczanie punktów muszą szukać z innymi rywalami, będącymi na zbliżonym do nich poziomie. Zawodnicy Orlenu Wisły Płock nie przyjechali do Gdańska na wycieczkę tylko po to, by bić się na parkiecie i to też pokazali od pierwszych minut.

Torus Wybrzeżu było trudno choćby oddać rzut na bramkę - w całej I połowie mieli tylko 14 prób, niektóre z nieprzygotowanych pozycji, co nie mogło zaskoczyć dobrze dysponowanego Adama Morawskiego. Po serii 5 bramek z rzędu dla gości, po rzucie Przemysława Krajewskiego w 14. minucie było już 3:11.

Jeszcze przed końcem połowy gdańszczanie zdołali kilka razy rzucić bramkę, jednak przewaga Orlenu Wisły nie podlegała dyskusji. W płockim zespole kilka ciekawych akcji pokazał wychowanek Wybrzeża, Krzysztof Komarzewski. To właśnie skrzydłowy rzutem w 29. minucie ustalił wynik I połowy. Po tym, jak płocczanie wygrali ją 17:8 było jasne, że trudno będzie gospodarzom cokolwiek zdziałać.

Tuż po przerwie bardzo dobrze wyglądała gra z kołem. Kelian Janikowski zdobył trzy bramki w ciągu pięciu minut i Torus Wybrzeże zaczęło drugą połowę wynikiem 4:1. Ta sytuacja sprawiła, że Xavier Sabate zdecydował się na czas. Jego uwagi okazały się bardzo trafne i goście zdobyli pięć bramek z rzędu. Przestój Torus Wybrzeża trwał osiem minut, po nim już różnica wynosiła 11 bramek.

Od 44. minuty mecz się nieco wyrównał, goście nie dążyli już za wszelką cenę do wyśrubowania wyniku. Szansę otrzymał m.in. Dawid Lemanowicz, który doczekał się swojej bramki. W końcu jednak gdańszczanie zaczęli się mylić i goście zdobyli pięć ostatnich bramek w meczu, ostatecznie wygrywając różnicą piętnastu trafień.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 16:31 (8:17)

Torus Wybrzeże: Chmieliński (2/19 - 11%), Witkowski 1 (6/20 - 30%) - Stojek 4, Adamczyk 3, Janikowski 3, Jachlewski 2, Gavidia 1, Gądek 1, Pieczonka 1 oraz Woźniak, Sulej, Filipowicz, Kosmala, Papaj.