Liga Mistrzów. Flensburg zrównał się z Łomżą Vive Kielce

Flensburg ma już na koncie tyle samo punktów co Łomża Vive Kielce. Wikingowie po twardym boju pokonali norweskie Elverum 29:30.

Marcin Górczyński
SG Flensburg Handewitt WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: SG Flensburg Handewitt
W "kieleckiej" grupie zagrały tylko cztery zespoły, a ogólnie w tym tygodniu doszło do zaledwie trzech spotkań w Lidze Mistrzów. Oprócz Łomży Vive Kielce, na izolacji przebywa też m.in. THW Kiel.

Kibiców mistrzów Polski szczególnie interesował występ Flensburga, który razem z Łomżą Vive prowadzi w grupie. Zespół z północy Niemiec wprawdzie wygrał tylko 30:29, ale tylko na moment - w samej końcówce - pozwolił Elverum na doprowadzenie do remisu 28:28. Wyzwanie Wikingom rzucił głównie Węgier Dominik Mathe, który ostrzeliwał bramkę w ostatnich minutach. Gol Mariusa Steinhausera zadecydował jednak o triumfie Flensburga.

Powirusowe straty nadrabia Pick Szeged. Mecz z Mieszkowem Brześć był popisem Bence Banhidiego, reprezentant Węgier, który dość ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem, trafił aż 11 razy. Obrotowy ustanowił swój nowy rekord w Lidze Mistrzów, z takim wsparciem Pick wprost nie mógł dać sobie odebrać zwycięstwa. Węgierski zespół złapał kontakt z piątym w tabeli Porto.

Losy meczu z Nantes odmienił Motor Zaporoże. Niedługo przed syreną na tablicy pojawił się wynik 30:28. Fantastyczny finisz w wykonaniu Borysa Puchowskiego okazał się kluczowy, Białorusin rzucił zwycięską bramkę w 58. minucie.

MOL-Pick Szeged - Mieszkow Brześć 30:27 (18:13)
Najwięcej bramek: dla Picku - Bence Banhidi 11, Bogdan Radivojević 5; dla Mieszkowa - Simom Razgor 7, Aleksander Szkurinskij, Simon Razgor - po 4

Elverum Handball - SG Flensburg-Handewitt 29:30 (12:15)
Najwięcej bramek: dla Elverum - Dominik Mathe 7, Endre Langhaas 5; dla Flensburga - Johannes Golla 7, Goran Johannessen 6

HBC Nantes - HC Motor Zaporoże 31:32 (18:18) Najwięcej bramek: dla Nantes - Kirył Łazarow, Aymeric Minne - po 6, Valero Rivera 4; dla Motoru - Wiaczesław  Bochan 7, Artem Kozakiewicz 5