Gwiazdy mają dość. Nie chcą kibiców podczas MŚ 2021

Najlepsi szczypiorniści globu coraz głośniej wyrażają swój sprzeciw w związku z obecnością kibiców na trybunach podczas MŚ 2021 w Egipcie. Do Mikkela Hansena dołączyli jego równie znani koledzy.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mikkel Hansen Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Mikkel Hansen
Egipcjanie, na czele z rządzącym światową federacją Hassanem Moustafą, uparli się, by zorganizować MŚ 2021 z kibicami na trybunach. W czasach, gdy w większości europejskich krajów pandemia rozkręca się po raz trzeci (albo jeszcze po raz drugi) i większość hal świeci pustkami, szefowi IHF zamarzył się turniej z fanami. Nawet pomimo znaczącego ograniczenia liczby sprzedawanych biletów (20 proc. pojemności hali), szczypiorniści - delikatnie ujmując - nie są zachwyceni tym pomysłem.

Jako pierwszy głos zabrał lider Duńczyków Mikkel Hansen. - Nie wiem, czy turniej powinien zostać odwołany, ale nie powinno być widzów na trybunach. To nie ma sensu. W krajach takich jak Dania, Francja i Niemcy, gdzie pandemia jest traktowana poważnie, graliśmy tydzień po tygodniu z pustymi trybunami. Ludzie bardziej myślą o gospodarce niż o zdrowiu zawodników - stwierdził w rozmowie z Jyllands-Posten.

Za jego przykładem poszli inni. Oficjalny list Europejskiej Unii Piłkarzy Ręcznych do prezesa Moustafy podpisali gracze z wielu europejskich reprezentacji, w tym Chorwat Domagoj Duvnjak, Hiszpan Raul Entrerrios, Norweg Bjarte Myrhol, Niemiec Uwe Gensheimer i Polak Piotr Chrapkowski. Zawodnicy proszą w nim o rezygnację z udziału kibiców, a w razie odrzucenia prośby, chcieliby poznać dokładny protokół organizacji spotkań.

Z powodu obaw o własne zdrowie z udziału w turnieju masowo zrezygnowali czołowi niemieccy gracze, podobnie postąpili m.in. niektórzy Szwedzi.

ZOBACZ:
Zmiany w składzie Polaków
Pick znalazł nowego gracza

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: imponujące umiejętności Piotra Liska. Jest rewelacyjny
Czy MŚ 2021 powinny odbyć się bez kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×