Piłka ręczna. MŚ 2021. Hiszpania - Tunezja. Mistrzowie Europy dali radę. Polacy na pewno grają dalej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Khaled Elfiqi / Na zdjęciu: Adria Figueras
PAP/EPA / Khaled Elfiqi / Na zdjęciu: Adria Figueras
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Tunezję 36:30 w meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej. Oznacza to, że w grupie B do dalszej fazy awansowały Hiszpania, Polska i Brazylia. Nasza kadra zagra z Brazylijczykami o 20:30.

To spotkanie było niezwykle istotne dla rozwoju całej grupy B, najbardziej wyrównanej w całych mistrzostwach świata. Hiszpanie po remisie z Brazylią i minimalnym zwycięstwie z Polską musieli wygrać z Tunezją, żeby zarówno Polacy, jak i Brazylijczycy zapewnili sobie awans do kolejnej grupy.

Liczyliśmy więc na wygraną Hiszpanów, by spokojnie móc w większym spokoju rozegrać spotkanie. Ci jednak od początku mieli problemy z Tunezją, której z pewnością będzie żal, gdyż drużyny z dużo słabszym bilansem wchodziły do kolejnej rundy. Gdy w 7. minucie spotkania bramkę zdobył Ghassem Toumi było 5:4 dla zawodników z Afryki.

Obecni mistrzowie Europy mieli jednak trzy bardzo ważne argumenty, w postaci skutecznych w ataku Angela Fernandeza Pereza i Rubena Marchana oraz Gonzalo Pereza de Vargasa, który do przerwy bronił z 43-procentową skutecznością. Hiszpanie zdołali zbudować swoją przewagę i do przerwy, po bramce Marchana na sekundę przed syreną, prowadzili 17:14.

ZOBACZ WIDEO: Wielki autorytet potrzebny reprezentacji Polski. "Zawodnicy przyjeżdżają na kadrę i zapominają jak się biega po boisku"

Po zmianie stron Tunezyjczycy próbowali jeszcze odrobić straty, jednak byli mniej konkretni niż bardziej doświadczeni i ograni na tym poziomie zawodnicy z Hiszpanii. W kluczowym momencie Europejczycy zdobyli siedem bramek tracąc w tym czasie dwie i na 9 minut przed końcem, po udanej kontrze Virana Morrosa było już 32:25. Do końca Hiszpanie kontrolowali już sytuację na boisku i wygrali 36:30.

Reprezentacja Polski zmierzy się o 20:30 z Brazylią. Stawką będzie już nie awans, a rozstawienia w dalszej fazie mistrzostw świata.

Hiszpania - Tunezja 36:30 (17:14) Hiszpania:

Perez de Vargas (18/46 - 39%) - Fernandez Perez 10, Marchan 5, D.Dujshebaev 4, A.Dujshebaev 3, Figueras 3, Maqueda 2, Enterrios 2, Sole 2, Gomez 2, Guardiola 2, Morros 1 oraz Sarmiento, Canellas, Arino. Karne: 1/2. Kary: 10 min. (Morros 4 min., Maqueda, A.Dujshebaev, Arino - po 2 min.).

Tunezja: Harbaoui (5/24 - 21%), Maggaiz (2/18 - 11%) - Darmoul 8, Toumi 5, Jaballah 5, Sanai 3, Maaref 3, Rzig 3, Zaied 2, Ben Abdallah 1 oraz Soussi, Majdoub, Fekih, Haj Youssef, Jbeli, Margheli. Karne: 1/2. Kary: 6 min. (Zaied, Jaballah, Soussi - po 2 min.).

Sędziowie: M.Hansen, J.Madsen (Dania).

Czytaj także:  Jurasik widzi nadzieję na sukces  Gdzie oglądać mecz Brazylia - Polska?

Źródło artykułu: