MŚ 2021. "Słabszy dzień mamy już za sobą?". Twitter o meczu Polaków

Polscy szczypiorniści nie mieli łatwej przeprawy z reprezentacją Urugwaju podczas mundialu w Egipcie. Atak pozycyjny nie funkcjonował tak świetnie, jak w poprzednich meczach. - Zadanie wykonane - ocenił na Twitterze Maciej Wojs.

Piotr Bobakowski
Michał Olejniczak (w środku) PAP/EPA / Petr David Josek / Na zdjęciu: Michał Olejniczak (w środku)
To były prawdziwe męczarnie dla reprezentacji Polski w piłce ręcznej w meczu MŚ 2021 z Urugwajem. Podopieczni Patryka Rombla przez długi czas męczyli się z outsiderem grupy. Na szczęście, dobre ostatnie 20 minut w wykonaniu Biało-Czerwonych pozwoliło wygrać to spotkanie (30:16, więcej TUTAJ).

Eksperci jednak ze spokojem komentują postawę Polaków. Jeszcze przed czwartkowym meczem wiadomo bowiem było, że w walce o awans do ćwierćfinału mundialu w Egipcie kluczowe będą potyczki z Węgrami (23 stycznia) i Niemcami (25 stycznia).

"Jeśli każdy zespół musi przeżyć podczas turnieju słabszy dzień, to my mamy go już za sobą. Apel Rombla - 'Róbmy swoje, tylko się na tym skoncentrujmy!' - niech zostanie z nami do końca" - napisał na Twitterze Kamil Kołsut z dziennika "Rzeczpospolita".

Dziennikarz TVP Sport Maciej Wojs podkreślił, że nasi szczypiorniści w meczu z Urugwajem wykonali zadanie i należy się już koncentrować na arcyważnym spotkaniu z Węgrami. "9:14 do przerwy. Najsłabsza połowa w wykonaniu Polaków na MŚ w Egipcie" - podsumował.

"Zagrać, zwyciężyć, zapomnieć. Ważna wygrana, od teraz będzie tylko trudniej" - zauważyła Aneta Szypnicka z WP SportoweFakty.

"Podoba mi się w grze Polaków gra z kołem" - ocenił Maciej Miłosz, sędzia piłki ręcznej.

Grzegorz Hałasik z Polskiego Radia Poznań w trakcie meczu szczypiornistów zapytał użytkowników Twittera o ranking wydarzeń sportowych dzisiejszego popołudnia.

Polityk i pasjonat piłki ręcznej Jan Mosiński ucieszył się nie tylko z dobrego wyniku Polaków w meczu z Urugwajem.