PGNiG Superliga Kobiet: mistrz Polski uporał się z Piotrcovią

MKS Perła Lublin z jedenastym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet. W spotkaniu 16. kolejki mistrz Polski pokonał u siebie MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26:23.
Tomasz Rosiński
Aleksandra Rosiak (z piłką) PAP / Jacek Szydłowski / Na zdjęciu: Aleksandra Rosiak (z piłką)

MKS-owi po niedawnej porażce z KPR-em Gminy Kobierzyce (30:31) praktycznie pozostała rywalizacja o brązowy medal mistrzostw Polski, a jego bezpośrednim przeciwnikiem w walce o 3. miejsce jest Piotrcovia.

Lublinianki od początku konfrontacji starały się narzucić swój styl gry i w 11. minucie po trafieniu Aleksandry Rosiak wyszły na prowadzenie 6:4.

Wydawało się, że lubelskie szczypiornistki kontrolują boiskowe wydarzenia, tym bardziej, że w pewnym momencie wygrywały różnicą trzech bramek (9:6).

Jednakże przyjezdne nie zwiesiły głów i w głównej mierze za sprawą duetu Daria Szynkaruk - Sylwia Klonowska jeszcze przed przerwą odrobiły straty z nawiązką, triumfując w pierwszej połowie potyczki 13:12.

Po zmianie stron zespół z Piotrkowa Trybunalskiego nie zamierzał zwalniać tempa i w 42. minucie odskoczył gospodyniom na 3 gole.

Taki obrót spraw nie podłamał zawodniczek Perły Lublin, które wzmocniły obronę i zaczęły wyprowadzać skuteczne ataki. Dzięki temu mistrzynie Polski najpierw doprowadziły do remisu, by ostatecznie na finiszu dokończyć dzieła zniszczenia i odnieść pewną wiktorię.