Transfery. Dwóch zawodników odchodzi z Picku Szeged. Joan Canellas zagra w Szwajcarii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Joan Canellas
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Joan Canellas
zdjęcie autora artykułu

Zmiany kadrowe w MOL-Pick Szeged. Latem z węgierskim klubem pożegnają się Joan Canellas oraz Stanislav Kasparek. Ten pierwszy zagra w Szwajcarii, Czech z kolei przeniesie się na Białoruś.

Ekipę Juana Carlosa Pastora czeka latem małe przemeblowanie. Szczególnie dotkliwe mogą być ubytki na środku rozegrania. Do wracającego do Płocka Dmitrija Żytnikowa (więcej o tym transferze przeczytasz TUTAJ) dołączył w czwartek Joan Canellas. 34-letni Hiszpan, po trzech sezonach spędzonych w MOL-Pick Szeged, nie przedłużył wygasającego kontraktu. Najbliższe dwa lata spędzi w szwajcarskim Kadetten Schaffhausen.

- Wybrałem Kadetten z wielu powodów. Najważniejszym jest to, że jest to bardzo poukładany, profesjonalny zespół, z dobrymi strukturami i wysokimi celami. Wszyscy zawodnicy, których znam, a którzy grali lub wciąż grają w klubie, mówią o nim w samych superlatywach i jest to znamienne - skomentował swój transfer Canellas na łamach oficjalnej strony szwajcarskiej drużyny.

Z klubem z Segedynu, także po trzech latach, pożegna się również Stanislav Kasparek. Czeski prawy rozgrywający nie był jednak tak pierwszoplanową postacią jak doświadczony Hiszpan. Poza tym, w jego miejsce Pick pozyskał już Kenta Robina Tonnesena z lokalnego rywala, Veszprem (o czym więcej znajdziesz TUTAJ), więc i odejście mańkuta nie jest aż tak bolesne. Kasparek od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Mieszkowa Brześć.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Floyd Mayweather Jr ćwiczy, a pieniądze lecą z nieba

Źródło artykułu: