PGNiG Superliga. Koniec fatalnej serii. I to w takim meczu

Stal Mielec mogła pogrążyć Piotrkowianina Piotrków Tryb. Gospodarze przegrali chyba najważniejszy mecz w tym sezonie (28:35). Bartosz Jurecki odetchnął, choć to nie koniec jego batalii o zachowanie bytu.

Marcin Górczyński
Piotr Rutkowski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Piotr Rutkowski
Piotrkowianin Piotrków Tryb. nie wygrał w rozgrywkach PGNiG Superligi Mężczyzn od 10 meczów. Udało się to zrobić w najważniejszym momencie tego sezonu. Porażka oznaczałaby praktycznie spadek, bo stratę 8 "oczek" do SPR Stali Mielec byłoby bardzo trudno odrobić mając w terminarzu takie drużyny, jak Łomżę Vive, Orlen Wisłę czy Górnika.

Drużyna Bartosza Jureckiego pokazała, że przedwcześnie ją pogrzebano. Kolegami dowodził dobrze dysponowany Kamil Mosiołek, który - tak jak przyzwyczaił - rozdzielał piłki na lewo i prawo, do tego wziął się za egzekucję, nie stronił od indywidualnych akcji. Wtórował mu Filip Surosz, tym razem skuteczny rzutowo.

Równie duży udział w prowadzeniu 17:13 do przerwy (a może nawet większy) miał Kacper Ligarzewski. Najmłodszy z bramkarzy Piotrkowianina odbijał praktycznie co drugi rzut, miał słabszy moment w meczu, ale obudził w drugiej połowie, akurat gdy Stal rozpoczęła pogoń.

Przed przerwą mielczanie opierali swoją grę na Ramonie Oliveirze i Dzianisie Wołyncewie, ale czasami ogarniała ich niemoc w ataku. Jeszcze gorzej było po przerwie, Piotrkowianin prowadził już 20:14 i pewnie zmierzał po sukces. Stal jeszcze zdążył zebrać szeregi, ciągle nie zawodził Oliveira, Miljan Ivanović zagrażał z daleka. Wtedy znowu przypomniał o sobie Ligarzewski i przewaga ostatniej drużyny tabeli była właściwie niezagrożona.

Piotrkowianin złapał haust powietrza, ale jego sytuacja nadal jest nie do pozazdroszczenia. W sześciu pozostałych kolejkach czeka ligowa czołówka z Kielc, Płocka i Zabrza oraz MMTS Kwidzyn, Pogoń Szczecin i Grupa Azoty Tarnów. Strata do 13. pozycji wynosi dwa punkty. Równie niekorzystny terminarz mają mielczanie, którzy zmierzą się jednak u siebie z grającym o utrzymanie Wybrzeżem.