I liga mężczyzn grupa C. KPR Legionowo rozgromił rywala, wielkie emocje na derbach w Wieluniu

KPR Legionowo pokonał Mazura Sierpc aż 39:28 w meczu grupy C I ligi mężczyzn. Dużo trudniejszą przeprawę miał drugi w tabeli MKS Wieluń, który musiał wyrwać zwycięstwo z Anilaną Łódź.

Michał Gałęzewski
KPR Legionowo WP SportoweFakty / Kuba Snop / Na zdjęciu: KPR Legionowo
Jeszcze niedawno KPR Legionowo był niepokonany, ostatnia porażka spowodowała jednak, że klub z Mazowsza ma tyle samo punktów, co mający mecz więcej MKS Wieluń. KPR w sobotę rozgromił Mazura Sierpc aż 39:28, już w 27. minucie prowadząc z tym rywalem 16:4.

Dużo trudniej wygrana przyszła MKS-owi Wieluń, dla którego aż 10 bramek rzucił Szymon Famulski. Jeszcze w 54. minucie był remis 19:19, jednak właśnie Famulski w kluczowym momencie rzucił trzy bramki z rzędu - dwa trafienia Anilany nic już nie zmieniły.

Wyrównany był też mecz w Warszawie, gdzie miejscowy AZS UW jeszcze w ostatniej minucie remisował 25:25 z Orlenem Wisłą II Płock. Bramkę na wagę trzech punktów rzucił Wiktor Przybysz. W Ciechanowie natomiast Jurand wygrał z KS Uniwersytetem Radom różnicą ośmiu bramek.