PGNiG Superliga Kobiet. Odjechały w drugiej połowie. Alona Szupyk zrobiła różnicę

Szczypiornistki EKS Startu Elbląg wykorzystały atut własnego boiska i wysoko pokonały u siebie KPR Ruch Chorzów. Ekipę Andrzeja Niewrzawy do triumfu poprowadziła Alona Szupyk.

Małgorzata Boluk
Alona Szupyk WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Alona Szupyk
Gdy w meczu zalicza się aż dwadzieścia strat, trudno myśleć o pozytywnym zakończeniu zawodów. Zawodniczki EKS Startu Elbląg wykorzystały gorszą dyspozycję niżej notowanego KPR Ruchu Chorzów i zainkasowały w sobotę komplet punktów.

Elblążanki wystartowały z wysokiego C i już na samym początku meczu wypracowały sobie zaliczkę (7:2), która pozwoliła im później kontrolować losy pojedynku. Chorzowianki próbowały oczywiście naciskać i mogły wówczas polegać na duecie Marcelina Polańska - Katarzyna Wilczek, ale to za mało.

Drużyna Niebieskich usiłowała nawiązać walkę także po zmianie stron, ale skutecznie przeszkadzała im w tym Magdalini Kepesidou. Zawodniczki KPR Ruchu Chorzów popełniały również liczne, proste błędy, z których regularnie korzystały napędzane przez Alonę Szupyk elblążanki (23:15).

Warto zauważyć, że bezradna ekipa Vita Teleky'ego w ciągu dwudziestu minut zdobyła tylko cztery bramki, z czego dwie po rzutach karnych wykonywanych przez niezawodną w tym elemencie Katarzynę Wilczek (27:17).

- Nie tak miał wyglądać ten mecz z naszej strony. Popełniłyśmy bardzo dużo błędów i zagrałyśmy słabo w obronie. Gdyby bramkarka nie wybroniła, to wynik byłby jeszcze większy. Każdy mecz jest inny, nie mogłyśmy liczyć, że znów spokojnie wygramy z EKS Startem Elbląg jedną bramką - powiedziała po spotkaniu Karolina Jasinowska, obrotowa chorzowskiego klubu.

EKS Start Elbląg - KPR Ruch Chorzów 35:25 (16:13)

EKS: Pająk, Kepesidou - Shupyk 7, Stapurewicz 5, Szczepanik 4, Agović 4, Cygan 4, Rancić 4, Waga 3, Pękala 2, Choromańska 1, Gędłek 1, Bojcić.