PGNiG Superliga. Seria pożegnań w Głogowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: drużyna Chrobrego Głogów
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: drużyna Chrobrego Głogów
zdjęcie autora artykułu

Teraz już oficjalnie. Aż siedmiu zawodników, w tym kilku bardzo istotnych, odejdzie z Chrobrego Głogów po zakończeniu sezonu 2020/21.

Najwięcej czasu w Głogowie spędził bramkarz Michał Kapela. Po 10 latach zastąpi go wychowanek Borys Klupś, a doświadczony golkiper stanie między słupkami pierwszoligowej Siódemki Miedzi Legnica. Najkrócej, bo 1,5 roku, w Chrobrym występował Ołeksandr Tilte, ale jego odejście może być traktowane jako zaskoczenie. Ukrainiec został piątym strzelcem tego sezonu ze 113 golami, pod względem asyst również zmieścił się w pierwszej dziesiątce. Powinien go zastąpić Rosjanin Anton Otrezow, którego transfer ogłoszono kilka dni temu.

Na miano klubowych ikon zasłużyli Adam Babicz, Krzysztof Tylutki i Kamil Sadowski. Ten pierwszy rzucił 744 bramki dla Chrobrego w ciągu siedmiu sezonów, przez ten czas rokrocznie był liderem głogowian. Tylutki odpowiadał za pracę w obronie przez siedem lat, z kolei Sadowski długo był pierwszym wyborem na prawym rozegraniu.

Do zmian dojdzie także na skrzydłach. Do Energi MKS-u Kalisz odejdzie lewoskrzydłowy Miłosz Bekisz. Po dwóch sezonach z Chrobrym pożegna się prawoskrzydłowy Maciej Marszałek.

Na razie - oprócz Otrezowa - klub nie ogłosił nazwisk nowych zawodników.

ZOBACZ: Klęska Veszprem na Węgrzech Gladiatorzy w Superlidze rozdani

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szalona końcówka meczu WNBA. Rzut rozpaczy i... zwycięstwo!

Źródło artykułu:
Czy Chrobry słusznie zrezygnował z weteranów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)