PGNiG Superliga Kobiet. Zapadły kolejne decyzje w EKS Starcie Elbląg

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: EKS Start Elbląg
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: EKS Start Elbląg
zdjęcie autora artykułu

EKS Start Elbląg krok po kroku buduje drużynę na sezon 2021/2022 w PGNiG Superlidze Kobiet. Klub poinformował o przedłużeniu wygasających kontraktów oraz zakontraktowaniu nowych zawodniczek.

Ekipa z Elbląga sezon 2020/2021 zakończyła na siódmej lokacie. Z początku słyszeliśmy jedynie o odejściach z drużyny, ale klub zaczął przekazywać w ostatnim czasie także pozytywne informacje. Zaczęło się od ogłoszenia, że nową zawodniczką została Joanna Wołoszyk.

Kolejną szczypiornistką, która dołączy do EKS Startu Elbląg jest absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Paulina Kopańska, która mierzy 185 cm i występuje na pozycji rozgrywającej. Władze klubu zaproponowały utalentowanej, 19-letniej zawodniczce trzyletni kontrakt.

Z Bukowsko-Dopiewskiego KPR do elbląskiej ekipy przechodzi z kolei Aleksandra Hypka. Ta młoda i zdolna bramkarka będzie bronić barw EKS Startu Elbląg przez co najmniej dwa sezony. Wiemy też, że na kolejne dwa lata z zespołem zostanie leworęczna rozgrywająca - Paulina Stapurewicz. Nową umowę podpisała także golkiperka - Wioletta Pająk.

---> Pożegnanie z mistrzem Słowacji. Weronika Kordowiecka zmieni klub ---> PGNiG Superliga Kobiet. Powroty do Polski. Znane nazwiska w Elblągu i Piotrkowie Trybunalskim

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szalona końcówka meczu WNBA. Rzut rozpaczy i... zwycięstwo!

Źródło artykułu: