PGNiG Superliga. Dziwny mecz w Zabrzu dla gospodarzy. Fatalna seria gości

Do samego końca Energa MKS Kalisz walczył o zwycięstwo z SPR Górnikiem Zabrze. Fatalna seria 14 minut bez gola uniemożliwiła gościom wywiezienie punktów z Zabrza.

Arkadiusz Dudziak
mecz Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń Szczecin Materiały prasowe / Superliga Sp. z o.o. / Na zdjęciu: mecz Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń Szczecin
Większość zespołów zaczęła już zmagania w PGNiG Superlidze, lecz zarówno dla SPR Górnika Zabrze, jak i dla Energa MKS-u Kalisz były to pierwsze mecze w tym sezonie. Zapowiadało się na zaciętą walkę, bowiem obie drużyny przed startem rozgrywek były wymieniane wśród kandydatów do miejsca w górnej połowie tabeli.

Od samego początku spotkania gra była bardzo wyrównana. Wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Dopiero po 20 minutach szczypiorniści z Kalisza wypracowali dwubramkowe prowadzenie. Nie cieszyli się jednak z niego długo, bowiem zabrzanie coraz lepiej bronili. Dodatkowo w ekipie Górnika do siatki zaczął trafiać Łukasz Gogola i to jego drużyna skończyła pierwszą połowę z przewagą (17:15).

Na samym początku drugiej odsłony gracze Górnika złapali dwie dwuminowe kary, co wykorzystali ich przeciwnicy, którzy doprowadzili do remisu. Skuteczność obu zespołów w ofensywie na chwilę spadła, co działało na korzyść gospodarzy. Za sprawą karnego Dawida Molskiego zabrzanie wrócili na prowadzenie (22:20).

Kaliszanie kompletnie stanęli w ofensywie, bowiem znakomicie bronił Martin Galla. Zabrzanie jednak też nie grzeszyli skutecznością w ataku. Gracze MKS-u nie rzucili gola przez 14 minut(!), a gospodarze wypracowali tylko trzy trafienia zaliczki (23:20). Zostali za to ukarani, bowiem przyjezdni wykorzystali grę w przewadze. W 56. minucie doprowadzili do remisu po trafieniu Kacpra Adamskiego. Ostatecznie to gracze Górnika rozstrzygnęli końcówkę na swoją korzyść, a decydujące okazało się trafieni Gogoli z rzutu karnego (25:24).

Najwięcej bramek po stronie zwycięskiej drużyny zapisali na swoim koncie Krystian Bondzior i Łukasz Gogola (5). Z kolei dla pokonanych sześciokrotnie trafiał Piotr Krępa.

SPR Górnik Zabrze - Energa MKS Kalisz 25:24 (17:15)

Górnik: Skrzyniarz (3/16 - 19 proc.), Galla (10/21 - 48 proc.), Bondzior 5, Gogola 5, Molski 5, Łyżwa 1, Przytuła 2, Krawczyk 2, Bis 1, Ivanytsia 1, Adamuszek 1, Kaczor 1, Dudkowski

MKS: Zakreta (15/33 - 45 proc.), Krekora (0/7 - 0 proc.), Krępa 6, Tomczak 5, Adamski 5, Szpera 3, Kus 2, Pilitowski 1, Góralski 1, Drej 1, Kamyszek

Żeby Korcia znów powiedziała "mama"
PGNiG Superliga Kobiet. Trudny przeciwnik, bezproblemowy start. MKS Zagłębie Lubin wygrało w meczu otwarcia

Czy Górnik zakończy sezon w czołowej czwórce?