Łomża Vive dała rywalowi kwadrans. Kielczanie zabawili się z Chrobrym

Nie było mowy o niespodziance w Głogowie. Chrobry przegrał z Łomżą Vive 29:45, a zespołowi z Kielc bardzo łatwo przychodziło zdobywanie bramek. To piąte zwycięstwo kielczan w PGNiG Superlidze.

Michał Gałęzewski
Dylan Nahi, skrzydłowy Łomży Vive Kielce i reprezentacji Francji WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Dylan Nahi, skrzydłowy Łomży Vive Kielce i reprezentacji Francji
Spotkanie w Głogowie odbyło się według znanego kibicom scenariusza. Obecnie 10. w tabeli Chrobry Głogów zaczął ambitnie. Skuteczny i aktywny w ataku był początkowo Rafał Jamioł, który w 3. minucie miał już na swoim koncie 3 bramki. Łomża Vive po dwóch celnych rzutach z rzędu Nicolasa Tournata, w 5. minucie było już 3:5.

Gospodarze jeszcze przez chwilę walczyli jak równy z równym, zmniejszając straty do jednej bramki różnicy. Od stanu 7:8, na boisku zaczęła jednak istnieć już tylko naszpikowana gwiazdami drużyna z Kielc. Łomży Vive łatwo przychodziło zdobywanie bramek i Witalij Nat próbował to zmienić prosząc o czas.

Kieleckiej machiny nie dało się już jednak powstrzymać. Goście po tym, jak bramki zdobywali Sigvaldi Gudjonsson i Dylan Nahi jeszcze przed przerwą prowadzili różnicą dziewięciu bramek. Ostatecznie I połowa zakończyła się rezultatem 15:23.

Prowadzeni przez Tałanta Dujszebajewa mistrzowie Polski wygrali początek II połowy 4:1, jednak nie śrubowali aż tak wyniku, jak by mogli. Mecz zrobił się chaotyczny, nie było w nim dużo miejsca na długie rozgrywanie piłki, tylko bardziej na szybkie ataki. Ze względu na nieprzygotowane pozycje, sporo piłek odbijali bramkarze.

Wielkich emocji w Głogowie do końca nie było. 40. bramkę z karnego zdobył Haukur Thrastarson  na 6 minut przed końcem. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 45:29 i dopisali kolejne trzy punkty do tabeli PGNiG Superligi.

Chrobry Głogów - Łomża Vive Kielce 29:45 (15:23)

Chrobry: Derewiankin (5/26 - 19%), Stachera (3/17 - 18%), Klupś (1/6 - 14%) - Jamioł 6, Włoskiewicz 6, Matuszak 4, Zdobylak 3, Paterek 3, Krzywicki 2, Orpik 2, Grabowski 2, oraz Skiba, Warmijak, Krzysztofik Przysiek, Kosznik.