Zawodnik Łomży Vive Kielce łączony z nowym klubem. Może grać z gwiazdą

Sigvaldi Gudjonsson po sezonie 2021/22 odejdzie z Łomży Vive Kielce. Zdaniem norweskich mediów może wrócić do dobrze znanego kraju.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sigvaldi Gudjonsson WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Sigvaldi Gudjonsson
Islandczyk, nim w 2020 roku trafił do Łomży Vive Kielce, zdobył wszystko w Norwegii w barwach Elverum. Według portalu vg.no, teraz o jego względy zabiegają władze Kolstad Handball, zespołu z Trondheim, który zamierza ściągnąć m.in. Sandera Sagosena, by liczyć się w grze nawet o tytuł w Lidze Mistrzów.

Z Kolstad łączy się zresztą więcej znanych nazwisk jak Kent Robin Tonnesen, Torbjorn Bergerud, Magnus Abelvik Roed, Magnus Gullerud, Sebastian Barthold, Jonathan Carlsbogard i Janus Dadi Smarason. Jeśli Norwegom udałoby się ściągnąć chociaż kilku z nich, to Elverum wyrósłby poważny konkurent do mistrzostwa.

Nad wszystkim miał czuwać selekcjoner norweskiej kadry Christian Berge, ale tamtejszy związek niechętnie odnosi się do łączenia dwóch funkcji. Trener dwukrotnych wicemistrzów świata jest jeszcze związany kontraktem do 2025 roku.

Na drodze do transferu Gudjonssona nie stoją takie przeszkody, w 2022 roku Benoit Kounkoud zastąpi Islandczyka w Kielcach.

ZOBACZ:
Nowa odsłona Mieszkowa Brześć
Kielczanie zabawili się z Chrobrym

ZOBACZ WIDEO: Internauci przecierają oczy. Co zrobiła polska gwiazda?!
Czy uważasz, że Gudjonsson sprawdził się w Kielcach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×