• Skoki

Dwa zespoły niepokonane w Lidze Centralnej. Wpadka KPR-u Legionowo

AZS AWF Biała Podlaska i Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. są niepokonane w Lidze Centralnej. Czterech zwycięstw nie ma na swoim koncie natomiast KPR Legionowo, który przegrał niespodziewanie ze Śląskiem Wrocław.

Michał Gałęzewski
zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp.
W Lidze Centralnej doskonale spisują się zawodnicy AZS-u AWF Biała Podlaska. Tym razem pokonali Orlen Upstream SRS Przemyśl 36:25. Co prawda w pierwszej połowie ekipa z Przemyśla, dla której aż 12 bramek rzucił Paweł Stołowski potrafiła odrobić sześciobramkową stratę z początku meczu, jednak później na boisku panowali już tylko Akademicy.

Komplet zwycięstw ma też Arged KPR Ostrovia. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego musiała się długo męczyć z Padwą Zamość, która w końcówce I połowy prowadziła nawet różnicą dwóch bramek. Po zmianie stron ostrowianie potrafili wyjaśnić jednak sytuację i wygrali 24:21.

W sobotę swoje spotkania wygrały też zespoły z Żukowa i z Wielunia. SPR GKS Autoinwest wygrał w meczu o 4. miejsce w tabeli z Warmią Energa Olsztyn 24:22, natomiast MKS utrzymał do końca przewagę w Wągrowcu, zwyciężając z Nielbą różnicą jednego trafienia.

W jedynym niedzielnym meczu Śląsk Wrocław, który dotąd miał na swoim koncie komplet porażek pokonał nieoczekiwanie KPR Legionowo aż 33:27 - dla drużyny z Mazowsza była to pierwsza porażka w tym sezonie. Goście w 23. minucie prowadzili już 16:6 i pomimo starań drużyny Marcina Smolarczyka KPR nie odrobił już tej straty.

4. kolejka Ligi Centralnej:

SPR GKS Autoinwest Żukowo - OKPR Warmia Energa Olsztyn 24:22 (10:10)

Najwięcej bramek: dla SPR-u GKS Autoinwest - Maciej Papina 8, Grzegorz Dorsz 4, Rafał Stępień, Wiktor Brzozowiec - po 3; dla Warmii Energa - Marcin Malewski, Michał Klapka, Adam Konkel - po 5.

MKS Nielba Wągrowiec - MKS Wieluń 29:30 (17:12)

Najwięcej bramek: dla Nielby - Paweł Gregor 8, Dariusz Widziński 7, Igor Drzazgowski 6; dla MKS-u - Szymon Famulski 8, Jarosław Cepielik 7, Miłosz Hanas 3.

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - MKS Padwa Zamość 24:21 (11:12)

Najwięcej bramek: dla Agred KPR Ostrovii - Kamil Adamski 5, Mateusz Wojciechowski, Artur Klopsteg - po 4; dla Padwy - Kacper Mchawrab 6, Łukasz Szymański, Hubert Obydź - po 4.

AZS AWF Biała Podlaska - ORLEN UpStream SRS Przemyśl 36:25 (16:12)

Najwięcej bramek: dla AZS-u AWF - Leon Łazarczyk 10, Przemysław Urbaniak 6, Bartosz Ziółkowski 5; dla Orlen Upstream SRS-u - Paweł Stołowski 12, Szymon Światłowski 5, Tomasz Mochocki 4.

KPR Legionowo - Śląsk Wrocław 27:33 (12:18)

Najwięcej bramek: dla KPR-u - Filip Fąfara 8, Maksymilian Śliwiński 7, Kamil Ciok 5; dla Śląska - Adrian Turkowski 6, Paweł Salacz, Kacper Okapa - po 5.

MKS Grudziądz - Budnex Stal Gorzów - mecz przełożony na 6 listopada

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica - mecz przełożony na 7 listopada

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Czy powołanie Ligi Centralnej było dobrym pomysłem?