Rzadko spotykana sytuacja w Lidze Mistrzów. Paweł Paczkowski wrócił do gry

Dawno w Lidze Mistrzów nie było meczu, w którym bramkarze nie obronili ani jednego rzutu, a zespół i tak zwyciężył w połowie. Tak stało się w spotkaniu THW Kiel z RK PPD Zagrzeb.

Marcin Górczyński
Paweł Paczkowski WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Paweł Paczkowski
Mając takich specjalistów jak Niklas Landin i Dario Quensted, wynik 0/15 jest bardzo wstydliwy dla THW Kiel. Pomimo tego, Zebry zdołały wygrać pierwsza połowę 18:15. Druga część była już lepsza, Landin odbił osiem piłek i uspokoił sytuację.

Nieudana pogoń Mieszkowa Brześć w Aalborgu. Mistrzowie Białorusi zbliżyli się na jedną bramkę (za sprawą Pawła Paczkowskiego) do finalisty Ligi Mistrzów. Polak wrócił do gry po kontuzji, Mieszkowowi mógł też pomóc Jaka Malus. Po drugiej stronie wystąpił nieobecny od miesiąca Aron Palmarsson, który rzucił dwie bramki.

Dopiero w czwartym występie poległ Vardar Skopje. Byli zwycięzcy Ligi Mistrzów mogą być rozczarowani; nie dość, że przegrali na własnym boisku z Montpellier, to rywal prezentował się dotąd kiepsko. W lidze francuskiej zanotował najgorszy start od 25 lat, po pięciu kolejkach na jego koncie zaledwie pięć punktów.

W Skopje nastąpiło przebudzenie Montpellier, świetnie bronił zmiennik Kevin Bonnefoi, kolejny raz rewelacyjnie spisywali się Julien Bos i Kyllian Villeminot. Vardarowi nie pomógł bardzo skuteczny Jeremy Toto. W cieniu Timura Dibirowa był Jan Czuwara (0/2), tym razem bez gola także Patryk Walczak.

Vardar Skopje - Montpellier HB 25:31 (11:15)
Najwięcej bramek: dla Vardaru - Timur Dibirow 7, Jeremy Toto 6; dla Montpellier - Julien Bos, Kyllian Villeminot - po 7

Aalborg Handbold - Mieszkow Brześć 34:33 (18:18)
Najwięcej bramek: dla Aalborga - Felix Claar 8, Kristian Bjornsen, Sebastian Barthold - po 7; dla Mieszkowa - Baptiste Bonnefond 8, Andriej Jurynok 5

THW Kiel - RK PPD Zagrzeb 36:28 (18:15) Najwięcej bramek: dla THW - Harald Reinkind 8, Domagoj Duvnjak 7; dla RK PPD - Ivan Cupić, Filip Vistorop - po 7