Dwa nowe nazwiska na zgrupowaniu kadry. Liderzy czekają na diagnozę

Jedni z liderów reprezentacji szczypiornistów Szymon Sićko i Arkadiusz Moryto doznali urazów w meczu Superligi w Gdańsku i nie trenują z kadrą. Wobec ich absencji, na zgrupowaniu przed sparingami ze Szwecją pojawiło się dwóch nowych graczy.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Arkadiusz Moryto WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto
- Na razie czekamy na diagnozę. Do wieczora 3 listopada będziemy wiedzieć, czy zagrają ze Szwedami, wówczas musimy zdecydować o kadrze na dwumecz - wyjaśnia trener Patryk Rombel. I dodaje: - Do treningów dołączyli dwaj zawodnicy z kadry B Kacper Adamski i Mateusz Kosmala.

Kadra rozpoczęła zgrupowanie w Pruszkowie, którego zwieńczeniem będzie dwumecz ze Szwedami (4 i 6 listopada). Najpóźniej do Polski dotarł Piotr Chrapkowski, który rozgrywał jeszcze spotkanie ligowe w barwach Magdeburga.

Z reprezentacją przygotowuje się trzech debiutantów - bramkarz Mateusz Zembrzycki, prawy rozgrywający Wybrzeże Wiktor Tomczak i najmniej znany z tego grona Melwin Beckman. 21-letni lewy rozgrywający urodził się w Szwecji, występuje w tamtejszym Aranas. Ma podwójne obywatelstwo, w 2019 roku zadebiutował w reprezentacji juniorów Bartłomieja Jaszki. W czerwcu tego roku Patryk Rombel mógł przyjrzeć się Beckmanowi, zaprosił go na konsultację szkoleniową w Kielcach. Debiutant jest jednym z kandydatów do zastąpienia Tomasza Gębali w składzie na ME 2022, etatowy kadrowicz musi przejść zabieg kolana.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego widoku zupełnie się nie spodziewała. "Co one robią?"

- Zapoznał się z naszą koncepcją gry, obserwowaliśmy go na treningach. Na razie problemem jest bariera językowa, Melwin nie mówi po polsku, ale obiecał, że nauczy się języka. Na razie zacznie od tych słów, które będą potrzebne na boisku - tłumaczy selekcjoner.

Rywale Polaków to wicemistrzowie świata 2021, którzy pomimo kilku absencji nadal dysponują dużą siłą. - To zespół wysokiej klasy, nawet gdy kogoś brakuje, to w jego miejsce wskazuje kolejny zawodnik z Ligi Mistrzów, więc trudno tu mówić o osłabieniu - przyznaje Rombel.

ZOBACZ:
Nowy zawodnik w Kielcach rok wcześniej
Sytuacja Korony coraz trudniejsza

Czy Polacy wygrają ze Szwedami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×