Próba generalna reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski na zgrupowaniu
Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski na zgrupowaniu
zdjęcie autora artykułu

W dniach 26-28 listopada reprezentacja Polski prowadzona przez Arne Sernstada rozegra w Boadilla del Monte pod Madrytem ostatni turniej przed mistrzostwami świata. Rywalki Biało-Czerwonych również przygotowują się do turnieju.

W Hiszpanii reprezentacja Polski na początek zmierzy się z Niemcami, a w kolejnych dniach zagra przeciwko Hiszpanii oraz Słowacji. Ma to zapewnić jak najlepsze przygotowanie przed mistrzostwami świata, które potrwają od 1 do 19 grudnia. - Takie jest założenie trenera, by zmierzyć się przed turniejem z silnymi europejskimi zespołami. Ostatnio nie miałyśmy takich możliwości i to będzie istotne w kontekście tego, jakie elementy są do poprawy. Wiem też, że musimy traktować ten turniej sparingowo, bo to nie jest jeszcze czas na to, by być w najwyższej formie, która ma przyjść za parę dni. To będzie ważne w kontekście taktycznym oraz mentalnym - mówiła w rozmowie z WP SportoweFakty Monika Kobylińska, kapitan reprezentacji. Reprezentacja Niemiec regularnie gra na wielkich turniejach, jednak po raz ostatni miejsce na podium zajęła w 2007 roku i głód dobrych wyników jest tam bardzo duży - szczególnie po nieudanym turnieju w 2017 roku, gdy Niemki w turnieju na ich terenie zajęły dopiero 12. miejsce.

ZOBACZ WIDEO: TVN przejął skoki. Tajner: Nie będę w studiu

Hiszpania natomiast ma olbrzymie ambicje. W 2019 roku zespół z półwyspu iberyjskiego zdobył srebrne medale, a teraz Hiszpanki zagrają przed własną publicznością. Zespół ten na wielkich imprezach zdobywał trzy srebrne i dwa brązowe medale, więc cel może być tylko jeden. Słowaczki, z którymi Polki zagrają na sam koniec turnieju towarzyskiego w Hiszpanii to zespól najmniej utytułowany ze wszystkich, które zagrają w Boadilla del Monte. Słowacja otrzymała dziką kartę i zagra na mistrzostwach świata po raz pierwszy od 1995 roku. Terminarz turnieju w Boadilla del Monte: Piątek, 26 listopada 19:00 - Polska - Niemcy  21:15 - Hiszpania - Słowacja  Sobota, 27 listopada 16:00 - Niemcy - Słowacja 18:00 - Hiszpania - Polska Niedziela, 28 listopada 11:00 - Słowacja - Polska 13:00 - Hiszpania - Niemcy

Czytaj także:  Monika Kobylińska przed mistrzostwami świata  Lijewski otrzymał karę, chce debaty

Źródło artykułu: