Wielkie osłabienie reprezentacji Polski!

Nie na takie informacje czekali fani reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Podczas wtorkowego meczu ME z Niemcami Biało-Czerwonych barw nie będzie bronić Maciej Gębala.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Maciej Gębala PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Maciej Gębala
ZPRP podawał, że Maciej Gębala uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Mimo to starano się uniknąć jego absencji w starciu z Niemcami.

"Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że wyniki dzisiejszych testów Reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych wszystkim zawodnikom z wyjątkiem Macieja Gębali dały wynik negatywny. Maciej posiada jednak status ozdrowieńca, który został zgłoszony do EHF i na ten moment ZPRP oczekuje na decyzje w sprawie tego zawodnika" - pisano w oficjalnym komunikacie.

Niestety, ze starań nic nie wynikło. Jest już przesądzone, że Gębala nie zagra w trzecim meczu mistrzostw Europy, co jest bezsprzecznie dużym osłabieniem dla reprezentacji Polski. To przecież lider polskiej defensywy.

W kadrze na pojedynek z Niemcami znaleźli się: Ariel Pietrasik, Arkadiusz Moryto, Bartłomiej Bis, Kamil Syprzak, Krzysztof Komarzewski, Maciej Pilitowski, Mateusz Kornecki, Mateusz Zembrzyki, Melwin Beckman, Michał Daszek, Michał Olejniczak, Mikołaj Czapliński, Piotr Jędraszczyk, Przemysław Krajewski, Rafał Przybylski oraz Szymon Sićko.

Czytaj także:
> Polacy po testach. Są wyniki. Co z meczem Polska - Niemcy?
> Mistrzynie Polski biją się w pierś. "To zawodniczki takie jak my!"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi na parkiecie? Nie porywa
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×