Koronawirus w klubie PGNiG Superligi Kobiet. Mecz przełożony

Zaplanowane na sobotę, 22 stycznia spotkanie Eurobud JKS-u Jarosław z Suzuki Koroną Handball Kielce zostało odwołane na wniosek gospodarzy. Drużyna z Podkarpacia zmaga się ze skutkami pandemii koronawirusa.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław
Jak poinformował Eurobud JKS Jarosław, jeszcze w dniu meczu w Kobierzycach z miejscowym KPR-em zawodniczki klubu z Podkarpacia odczuwały osłabienie. Obecnie przebywają one na izolacji i po prośbie klubu, PGNiG Superliga Kobiet zdecydowała się odwołać sobotnie spotkanie.

- Przede wszystkim nie chcemy stanowić zagrożenia dla innych przebywających w hali - kibiców, organizatorów, prasy, sędziów i delegatów. Świadomość i odpowiedzialność społeczna są dla nas bardzo ważne - informuje Eurobud JKS Jarosław.

- Najważniejsze jest dla nas zdrowie zawodniczek i sztabu szkoleniowego, zarówno naszego, jak i przeciwników. W pełni kontrolujemy i testujemy nasz team, żeby zachować bezpieczeństwo dla nas i najbliższego otoczenia - dodał klub z Jarosławia w oświadczeniu.

Eurobud JKS Jarosław plasuje się na 4. miejscu w ligowej tabeli, natomiast Suzuki Suzuki Korona Handball Kielce jest ósma. W ostatniej kolejce wygrały kielczanki, które zbliżyły się do reszty stawki.

Czytaj także: 
Czy coś się zmienia w polskim sporcie z powodu piątej fali koronawirusa?
Rywale nie chcą jeść z Polakami

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska sportsmenka na egzotycznych wakacjach. "Dlaczego nie"
Czy w takich sytuacjach odwoływanie spotkań to najlepszy wybór?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×