Gorąco po meczu Polska - Norwegia

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej wkroczyły w fazę zasadniczą. To nie był udany początek rywalizacji w grupie 2 dla polskich szczypiornistów. Norwegia pokazała nam miejsce w szeregu.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Na zdjęciu od lewej: Sander Sagosen i Rafał Przybylski PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu od lewej: Sander Sagosen i Rafał Przybylski
Z wielkimi nadziejami przystępowała reprezentacja Polski do swojego pierwszego meczu w grupie 2 fazy zasadniczej ME 2022 w piłce ręcznej na parkietach Węgier i Słowacji. Biało-Czerwoni w Bratysławie polegli jednak z Norwegią (31:42, więcej TUTAJ).

Podopieczni Patryka Rombla nie mieli żadnych atutów w tym pojedynku, by prowadzić wyrównaną grę z Norwegami. Postawa Polaków, szczególnie w drugiej połowie meczu, wołała o pomstę do nieba.

"Polska z rekordem!!! Szkoda tylko, że w ilości straconych bramek" - skomentował na Twitterze Tomasz Brzozwski z hanballnews.pl.

"16 błędów i strat w 45 minut zamyka dyskusję. Brutalna lekcja piłki ręcznej błyskawicznej. Bardzo brutalna" - podsumował Kamil Kołsut z "Rzeczpospolitej".

"Obrona do poprawy, chyba jeszcze najlepszy europejski poziom za daleko" - dodał Kuba Cimoszko z WP SportoweFakty.

"Nie jesteśmy ani tak dobrzy, jak pisano na euforii po Białorusi, ani tak słabi jak będą pisać po dzisiejszym meczu" - to komentarz Macieja Szarka z WP SportoweFakty.

"Norwegia dziś za wysokie progi dla naszych piłkarzy ręcznych. (...) Ale jeszcze będą w grupie trzy mecze: Szwecja, Rosja i Hiszpania. Wygramy coś?" - zastanawiał się Przemek Pozowski z Radio TOK FM.

"Czas na szybką regenerację by jutro wrócić do naszej gry!" - czytamy na twitterowym profilu Handball Polska.

"Bolesna weryfikacja. I całego zespołu, i poszczególnych zawodników. Czy -11 to tyle, ile brakuje nam do światowego topu? Moim zdaniem nie, ale to temat na szerszą dyskusję niż jeden tweet" - podsumował Maciej Wojs z TVP Sport.

Zobacz:
Wielki pech reprezentanta Polski. Czeka go długa przerwa
Lepsze wieści z kadry. Na te powroty czekaliśmy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ten to ma życie! Majdan pochwalił się zdjęciami z Tajlandii
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×