Wielkie emocje! Zwycięzcę "świętej wojny" musiały wyłonić rzuty karne

W sobotę wieczorem doszło do emocjonującego starcia ekip, które walczą o mistrzostwo Polski. W meczu MKS FunFloor Perła Lublin - MKS Zagłębie Lubin musiało dojść do konkursu rzutów karnych.

Małgorzata Boluk
Kinga Achruk w akcji Materiały prasowe / MKS FunFloor Perła Lublin / Na zdjęciu: Kinga Achruk w akcji
Od środka zaczęły gospodynie, ale to lubinianki otworzyły wynik hitowego starcia. Chwilę później mogły prowadzić dwa do zera, ale kontratak zatrzymała czujna Weronika Gawlik. Ekipa z Koziego Grodu na początku spotkania miała problem ze zdobywaniem bramek. Wydawało się, że pierwsze, celne trafienie padnie w szóstej minucie, ale Romana Roszak nie wykorzystała rzutu karnego, a później dobitki.

Zawodniczki z Lubelszczyzny przerwały impas strzelecki w ósmej minucie meczu. Wówczas z siódmego metra precyzyjnie przymierzyła Kinga Achruk. Wielokrotne mistrzynie Polski włączyły wyższy bieg, kontratak wykorzystała Oktawia Płomińska i spotkanie w końcu "ruszyło" (4:2 w 11').

Trzy minuty później, gdy atak sfinalizowała Daria Zawistowska, na tablicy wyników mieliśmy już remis. Lubinianki poszły potem za ciosem i powróciły na prowadzenie po rzucie z koła Joanny Drabik, ale nie cieszyły się z niego długo, bo szybko zrewanżowała się przyjezdnym Romana Roszak.

W końcówce pierwszej połowy lepszy fragment zaliczyły szczypiornistki MKS FunFloor Perła Lublin, napędzane w ofensywie przez wspomnianą Romanę Roszak (9:7 w 26'). Trener Bożena Karkut musiała poprosić o czas.

MKS Zagłębie Lubin przegrywało pojedynki z Weroniką Gawlik, ale nie odpuszczało, nawet grając w osłabieniu. Lubinianki po skutecznej kontrze Patrycji Nogi zdołały doprowadzić do wyrównania (10:10 w 28'), ale ostatnie słowo w tej części meczu należało do Kingi Achruk.

Spotkanie miało niesamowicie zacięty przebieg i po sześćdziesięciu minutach rywalizacja musiała przenieść się na siódmy metr. Pierwszą, udaną interwencję zaliczyła Monika Maliczkiewicz, która w regulaminowym czasie gry odbiła aż 17 piłek. Golkiperka Miedziowych wybroniła rzut Jaqueline Anastacio, ale chwilę później udaną paradą popisała się także Paulina Wdowiak.

Młoda bramkarka zatrzymała doświadczoną Kingę Grzyb, a następnie znalazła też sposób na Emilię Galińską, zapewniając ekipie z Koziego Grodu cenne zwycięstwo na własnym terenie.

MVP hitowego pojedynku została wybrana Kinga Achruk.

MKS FunFloor Perła Lublin - MKS Zagłębie Lubin 20:20 (11:10) k. 4:3

MKS: Wdowiak, Gawlik - Roszak 4, Achruk 7, Więckowska 1, Płomińska 1, Szarawaga 1, Beganović 2, Pietras 2, Gęga 1, Szynkaruk 1, Anastacio, Portasińska.
Kary: 10 min.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Matieli 6, Kochaniak-Sala 5, Noga 1, Galińska 3, Zawistowska 2, Drabik 1, Łabuda 2, Górna, Grzyb, Hartman, Milojević.
Kary: 12 min.