EHF bez litości. Kluby i reprezentacje zawieszone

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marko Lukunic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: gracze Mieszkowa Brześć
Getty Images / Marko Lukunic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: gracze Mieszkowa Brześć
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacje Białorusi i Rosji, a także ich drużyny klubowe, do odwołania zawieszone przez Europejską Federację Piłki Ręcznej.

EHF poszła śladem innych federacji i zamknęła przed Rosjanami oraz Białorusinami bramę do Europy. Po agresji na Ukrainę od dawna mówiło się zresztą, że kluby nie chcą grać z rywalami ze wschodu, niedawno Nantes odmówiło rozegrania spotkania z Czechowskimi Niedźwiedziami.

Decyzja wchodzi w życie w trybie natychmiastowym i obowiązuje do odwołania. Oznacza to, że Mieszkow Brześć nie dokończy rywalizacji w grupie Ligi Mistrzów, a Czechowskie Niedźwiedzie w Lidze Europejskiej. Jeszcze nie wiadomo, jak EHF rozwiąże te sprawy, tak jak kwestie udziału Rosjan i Białorusinów w kwietniowych el. MŚ 2023, ale na ten moment właściwie niemożliwe, by reprezentacje dostały drugą szansę. Z grona kandydatek do najważniejszych laurów w Europie wypadły też należące do czołówki rosyjskie żeńskie kluby oraz byłe mistrzynie olimpijskie z Rosji.

Z powodu rosyjsko-białoruskiej agresji ucierpią też sędziowie z tych krajów, którzy nie będą wyznaczani do spotkań międzynarodowych.

ZOBACZ: Korona może pluć sobie w brodę Zgrupowanie Polek nie pójdzie na marne ZOBACZ WIDEO: Sporty zimowe nie są domeną Polaków? "Często nie mamy warunków, żeby trenować"

Źródło artykułu: