W PGNiG Pucharze Polski poszło zdecydowanie łatwiej. Znamy ostatniego półfinalistę

Pięć dni po zaciętej rywalizacji w PGNiG Superlidze Azoty Puławy ponownie spotkały się z Piotrkowianinem. Tym razem stawką był awans do półfinału krajowego pucharu. Puławianie wygrali dosyć swobodnie 30:24.

Daniel Kordulski
akcja z meczu Azoty - Piotrkowianin Materiały prasowe / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: akcja z meczu Azoty - Piotrkowianin
Z akcentów pozasportowych, ale nie mniej ważnych, warto wspomnieć, że przed meczem prowadzona została zbiórka darów dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, która zostanie dostarczona na granicę. Dodatkowo cały dochód ze sprzedaży biletów na mecz zostanie przekazany na pomoc, którą prowadzi Miasto Puławy.

Wracając do samego spotkania, to Azoty rozpoczęły go z wysokiego C i w 7. minucie prowadzili już 6:0. Co prawda w kolejnych akcjach Piotrkowianinowi udało się nieco odrobić starty, ale stroną przeważającą wciąż byli podopieczni trenera Roberta Lisa. Aktywni w tym czasie byli zwłaszcza puławscy skrzydłowi Dawid Fedeńczak i Piotr Jarosiewicz.

W drugim kwadransie tej części gry piotrkowianie starali się odrobić straty z pierwszych minut meczu, ale błędy, które popełniali skutecznie im to uniemożliwiały. Gospodarze nie marnowali "prezentów" dawanych im przez rywali i dlatego pierwsza połowa zakończyła się sześciobramkową przewagą Azotów.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Puławianie utrzymywali bezpieczny dystans do Piotrkowianina, mając w pewnym momencie przewagę ośmiu trafień. Końcówka meczu to pokaz dobrej gry bocznych rozgrywających Azotów, a będących zmiennikami Pawła Podsiadły i Borisa Zivkovicia. Ten pierwszy opuści zresztą po sezonie klub z Lubelszczyzny (Czytaj: TUTAJ).