Zwycięska passa przerwana. Piotrkowianin stawił czoła Azotom

Azoty Puławy przerwały dobrą passę Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Mimo ambitnej postawy i walki do ostatnich sekund ekipa z Łódzkiego przegrała 24:26 w 18. kolejce PGNiG Superligi.

Daniel Kordulski
mecz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Energa MKS Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: mecz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Energa MKS Kalisz
Piotrkowianin po raz ostatni zasmakował goryczy porażki dokładnie trzy miesiące temu, przegrywając z Łomżą Vive Kielce 32:38. Później przyszła seria pięciu z rzędu zwycięstw podopiecznych trenera Bartosza Jureckiego. Z kolei Azoty wygrały cztery ostatnie spotkania. Pierwsze w tym sezonie spotkanie na linii Puławy-Piotrków Trybunalski, na otwarcie nowej hali w Puławach, zakończyło się pewną wygraną gospodarzy (36:24).

Tym razem tak łatwo nie było. Azoty, co prawda objęły pierwsze prowadzenie w 6. minucie spotkania, ale w kolejnych akcjach goście wypracowali sobie niewielką przewagę, popełniając minimalnie mniej błędów w ataku. W szeregach gospodarzy dużo pozytywów do gry wnosił rozgrywający Jan Stolarski. Po kwadransie tempo gry zdecydowanie spadło. Pomyłki z obu stron zdarzały się w klarownych sytuacjach rzutowych.

W 25. minucie Piotrkowianin zdobył bramkę kontaktową. Spory w tym udział wprowadzonego chwilę wcześniej świeżo upieczonego reprezentanta Polski Piotra Jędraszczyka. Drużynę z Łódzkiego starał się powstrzymywać bramkarz Azotów Wojciech Borucki  i wychodziło mu to całkiem nieźle - 7 obron do przerwy.

Tuż po przerwie puławianie odskoczyli na pięć goli przewagi. Taka sytuacja trwała przez kilka kolejnych minut. Później podopieczni Roberta Lisa zdecydowanie pogubili się w ataku i gospodarze w 43. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Mnożyły się niecelne rzuty, wymuszane przez wysoką aktywną obronę Piotrkowianina. Poziom emocje znowu wzrósł.

Ważnym momentem była gra gospodarzy w podwójnym osłabieniu. Azotom udało się ponownie zwiększyć przewagę (23:18 w 52. minucie). Spore ożywienie do gry gości wniosło wejście na plac gry Aleksandra Baczko. Białoruski playmaker kilka razy asystował i sam skutecznie wykończył akcję.

W ostatnich minutach znowu zrobiło się gorąco, bo gospodarze, przy nieskuteczności puławian, znów niebezpiecznie się zbliżyli. W ostatniej minucie meczu, przy prowadzeniu Azotów 26:24, piotrkowianie zaczęli bronić indywidualnie przy linii środkowej boiska. Przechwycili nawet piłkę, ale szybko ją stracili po niecelnym długim podaniu. Gracze z Lubelszczyzny szanowali piłkę, i wynik już się nie zmienił.