Dominacja Orlen Wisły po przerwie. Dwucyfrowa zdobycz reprezentanta Rosji

Orlen Wisła Płock wygrała 36:19 z Piotrkowianinem, zwyciężając po przerwie różnicą aż 12 bramek. Zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem w tym meczu był Siergiej Kosorotow. Reprezentant Rosji 12-krotnie pokonał bramkarza rywali.

Michał Gałęzewski
Siergiej Kosorotow WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Siergiej Kosorotow
Faworytami sobotniego spotkania rzecz jasna byli zawodnicy Orlen Wisły Płock, jednak w tym sezonie Piotrkowianin niejednokrotnie potrafił już zaskoczyć. Drużyna Bartosza Jureckiego od początku sprawiała gospodarzom problemy w defensywie.

Płocczanie mieli problemy ze zdobywaniem bramek i w konsekwencji w 7. minucie, po bramce Piotra Swata to Piotrkowianin prowadził 3:2. Po chwili jednak trzy szybkie bramki rzucili Nafciarze i wrócili na prowadzenie, które po rzucie Lovro Mihicia wynosiło już 8:5.

Ważny moment nastąpił na pięć minut przed przerwą, kiedy na ławkę kar w krótkim odstępie czasu usiedli Tin Lucin i Leon Susnja. Pomimo gry w podwójnym osłabieniu, zawodnicy z Mazowsza potrafili zachować czyste konto, a do tego bramki rzucili Michał Daszek, a później też Dmitrij Żytnikow. Wisła zbudowała sobie przewagę i do przerwy było 15:10.

Na pierwszą bramkę w drugiej połowie trzeba było czekać aż 3 minuty i 20 sekund. Impas przełamał Tin Lucin i otworzyło to worek z bramkami Orlenu Wisły. W ciągu kolejnych 9 minut, gospodarze rzucili 9 bramek tracąc 2 i po trzech trafieniach z rzędu Siergieja  Kosorotowa, płocczanie prowadzili już 24:12 i było jasne jak zakończy się to spotkanie.

Do samego końca Orlen Wisła kontrolowała wynik spotkania, rzucając w końcówce spotkania pięć bramek z rzędu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 36:19 i trzy punkty zostały w Płocku.

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:19 (15:10)

Orlen Wisła: Morawski (13/32 - 41%) - Kosorotow 12, Serdio 4, Daszek 3, Czapliński 3, Krajewski 3, Lucin 3, Jurecić 2, Mihić 2, Szita 2, Żytnikow 1, Mindegia 1 oraz Susnja, Daćko, Terzić.