Walka o brąz nabiera rumieńców

Eurobud JKS Jarosław pokonał KPR Gminy Kobierzyce 28:22 i zrównał się punktami z zespołem z Dolnego Śląska. Obie drużyny czeka pasjonująca walka o medale w PGNiG Superlidze Kobiet.

Michał Gałęzewski
radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław
Wtorkowe spotkanie było niezwykle istotne dla układu tabeli. Przed pierwszym gwizdkiem KPR Gminy Kobierzyce miał trzy punkty przewagi nad zespołem z Jarosławia i w przypadku zwycięstwa drużyny prowadzonej przez Edytę Majdzińską, jej przewaga nad bezpośrednim rywalem do brązowego medalu wzrosłaby do sześciu bramek.

Od początku mecz był bardzo wyrównany i żaden z zespołów nie potrafił zbudować swojej przewagi. W końcu jednak do głosu doszły gospodynie. Zawodniczki trenowane przez Reidara Moistada  zaczęły budować swoją przewagę. Po dwie bramki rzuciły Walentyna Niesciaruk i Aleksandra Zimny i w 27. minucie było już 10:6.

W ekipie gości aktywne w ataku były Zorica Despodovska i Mariola Wiertelak, dzięki czemu na 6 minut przed przerwą było już 12:11. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 16:13 i jeszcze wszystko było możliwe.

Po zmianie stron jednak oprócz Despodovskiej szczypiornistki z Kobierzyc miały problemy ze zdobywaniem bramek i szybko ekipa z Jarosławia wyszła na pięciobramkowe prowadzenie. Co prawda KPR próbował odwrócić losy spotkania, ale w kluczowym momencie to gospodynie rzuciły trzy bramki z rzędu.

Po dwóch szybkich bramkach zdobytych przez Niesciaruk, na minutę przed przerwą było 27:20. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 28:22 i oba zespoły mają po 33 punkty w ligowej tabeli po 19 spotkaniach.

Eurobud JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 28:22 (16:13)

Eurobud JKS: Kordowiecka, Djurasinović, Kucharczyk - Matuszczyk 7, Balsam 6, Zimny 6, Niesciaruk 5, Gadzina 2, Dorsz 1, Kozimur 1 oraz Vukcević, Strózik, Smolinh.