KPR Gminy Kobierzyce na zwycięskiej ścieżce. Trener rywalek odesłany na trybuny

Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce dopisały w niedzielę do kolekcji kolejne trzy punkty. Drużyna Edyty Majdzińskiej pokonała Suzuki Koronę Handball Kielce, która w ostatnich 18 minutach musiała radzić sobie bez... trenera.

Małgorzata Boluk
zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce/Michał Ciechanowicz / Na zdjęciu: zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce
Szczypiornistki z Kobierzyc nie dały się zaskoczyć ostatniej Suzuki Koronie Handball Kielce i spokojnie budowały bezpieczny dystans. W drużynie medalistek prym wiodły Zorica Despodovska i Małgorzata Buklarewicz.

Trener Edyta Majdzińska mogła być także zadowolona z obrony i dyspozycji swoich bramkarek - Beaty Kowalczyk i Barbary Zimy. Dzięki nim gospodynie mogły wyprowadzać w niedzielnym meczu szybkie kontry i regularnie powiększać przewagę (11:5 w 16').

W ekipie gości standardowo najwięcej rzutów oddawała Magda Więckowska, ale rywalki były na nią przygotowane. Utalentowana rozgrywająca tym razem zdobyła 5 bramek w 16 próbach.

Aktualne wicemistrzynie Polski do przerwy wygrywały różnicą ośmiu trafień, a po zmianie stron potwierdziły swoją wyższość (24:13 w 37') i pewnie kroczyły po kolejny komplet punktów.

Kielczanki starały się odpowiadać na skuteczne ataki miejscowych, ale radziły sobie ze zmiennym skutkiem. Dodatkowo w ostatnich 18 minutach rywalizacji grały bez... szkoleniowca. Trener Paweł Tetelewski otrzymał czerwoną kartkę i został odesłany na trybuny za kwestionowanie decyzji sędziów.

MVP meczu została wybrana Zorica Despodovska, a w drużynie Suzuki Korony Handball Kielce wyróżniono Magdę Więckowską.

KPR Gminy Kobierzyce - Suzuki Korona Handball Kielce 31:20 (19:11)

KPR: Kowalczyk, Zima - Olek 1, Kucharska, Ilnicka 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 6, Janas 5, Kozioł 4, Ważna 2, Despodovska 8, Szupyk 1, Wicik 1, Macedo, Ivanović.
Karne: 5/6
Kary: 10 min.
Czerwona kartka: Kucharska (w 49. minucie z gradacji kar)

Korona: Chojnacka, Hibner, Chodakowska - Gliwińska 2, Staszewska 1, Więckowska 5, Jasińska 3, Kowalczyk 4, Rosińska 3, Costa Pereira 2, Kędzior.
Kary: 4 min.
Karne: 3/4
Czerwona kartka: trener Tetelewski (w 42. minucie zgodnie z przepisem 8:7a - protestowanie przeciwko decyzji sędziów)

Sędziowie: Bartosz Kowalak i Wojciech Marciniak

---> Stanowcze dementi z Montpellier. Nie będzie nieoczekiwanych transferów?