Siódemka fazy zasadniczej PGNiG Superligi Kobiet

Sezon zasadniczy Superligi Kobiet dobiegł końca. Pora na pierwsze podsumowania. Na podstawie cotygodniowego zestawienia najlepszej siódemki kolejki, wybraliśmy czternaście zawodniczek z największą liczbą wyróżnień. Oto siódemka fazy zasadniczej!

Łukasz Wojtczak
Łukasz Wojtczak

Bramkarka: Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin) [8]

W Superlidze nie brakuje fantastycznych bramkarek, są one niemal w każdym zespole, ale nie wszystkie w minionej rundzie potrafiły utrzymać tak równą formę jak golkiperka Pogoni Baltica Szczecin. Pierwsze miejsce w tabeli to w ogromnej mierze jej zasługa, nie raz odbierała rywalkom chęć do gry. Dawała wielkie wsparcie i pewność swoim koleżankom z pola, zatrzymywała rzuty karne, wyprowadzała kontrataki. Czego chcieć więcej?

Nie przypadkowo kilka razy w pomeczowych wypowiedziach używano określenia "Płaczek show". Tak było m.in. w pierwszym pojedynku szczecinianek z mistrzyniami Polski, wygranym przez zespół Adriana Struzika 29:23. Granatowo-bordowe w 22. kolejkach straciły tylko 517 bramek, co jest drugim wynikiem po MKS-ie Selgros Lublin (511). Konkurentek Adriannie Płaczek nie brakuje, wśród najgroźniejszych są póki co Monika Wąż i Sołomija Sziwierska.

Mecze: 22
Bramki: 0

2. miejsce: Monika Wąż (Metraco Zagłębie Lubin)
3. miejsce: Sołomija Sziwierska (Start Elbląg)

Która zawodniczka zostanie królową strzelczyń PGNiG Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)