LM: Vive Tauron Kielce - Pick Szeged na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
60 min. 37:32 Ależ efektowne zwieńczenie meczu przez kielczan. Bomba z drugiej linii Karola Bieleckiego ustala wynik spotkania.
Skomentuj 0
Vive Tauron Kielce pewnie pokonało Pick Szeged 37:32, odnosząc drugie zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację LIVE z pojedynku FC Barcelona - Orlen Wisła Płock, który odbędzie się w niedzielę 5 października o godzinie 12.30. Życzymy milej lektury:
Skomentuj 0
59 min. 36:32 Na 19 sekund przed końcem meczu o czas prosi Talant Dujszebajew.
Skomentuj 0
59 min. 36:32 Prosta strata Vive Tauronu Kielce - bramkę z kontrataku zdobywa Jonas Kallman.
Skomentuj 0
59 min. 36:31 Niedokładne podanie na koło Zsolt Balogh. W kontrataku skuteczny Ivan Cupić. Chwilę późnej trafia jego vis a vis - Roberto Garcia Parrondo.
Skomentuj 0
58 min. 35:30 Szybkie dwa trafienia. Najpierw Grzegorz Tkaczyk, a parę sekund później Zsolt Balogh. Tkaczyk faulował węgierskiego rozgrywającego i został odesłany na ławkę kar.
Skomentuj 0
  • 57 min. 34:29 Dean Bombac - szósty jego rzut karny zamieniony na bramkę, a łącznie jest to już dziewiąte trafienie Słoweńca.
    Skomentuj 0
    57 min. 34:28 Zawahał się z rzutem Denis Buntić, ale ostatecznie wywalczył rzut karny i Chorwat z linii 7 metrów pokonał Piotra Wyszomirski. Polski bramkarz był jednak bliski obrony.
    Skomentuj 0
    56 min. 33:28 Karol Bielecki wypatrzył na kole niepilnowanego Julen Aguinagalde, a hiszpański obrotowy efektownie lobuje Piotra Wyszomirskiego. W odpowiedzi z koła trafił Vladimir Vranjes.
    Skomentuj 0
    55 min. 32:27 Rzut Grzegorza Tkaczyka z 9 metrów broni Piotr Wyszomirski, a rozmiary strat zmniejszył Zsolt Balogh. To ósme trafienie prawego rozgrywającego Pick Szeged w tym spotkaniu.
    Skomentuj 0
    54 min. 32:26 Krótka przerwa w grze. W akcji ofensywnej ucierpiał bowiem Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    53 min. 32:26 W szeregach Vive Tauronu Kielce wkradło się lekkie rozluźnienie, więc o czas poprosił Talant Dujszebajew.
    Skomentuj 0
    52 min. 32:26 Zamieszanie w szeregach obronnych Vive wykorzystał Zsolt Balogh. Błyskawicznie ripostują jednak kielczanie, a konkretnie Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    51 min. 31:25 Rzutową niemoc przełamali gracze Pick Szeged. Po zabiegnięciu na koło Mateusz Jachlewski nad bramką wicemistrzów Węgier. "Siwy" dał zbyt duży kozioł i piłka powędrowała nad poprzeczką bramki Piotra Wyszomirskiego.
    Skomentuj 0
    50 min. 31:24 Kielecka maszyna rozpędziła się na dobre i nie zamierza się zatrzymać. Asysta Grzegorza Tkaczyka do Julen Aguinagalde, ale Hiszpan trafił w poprzeczkę. Rzut gości broni jednak Marin Sego, a w bramce Pick Szeged Piotr Wyszomirski.
    Skomentuj 0
    48 min. 31:24 Vive grę w osłabieniu... wygrywa 2:0! Świetna współpraca Krzysztof Lijewski - Julen Aguinagalde daje kolejną bramkę kielczanom, a chwilę później Krzysztof Lijewski wpisuje się na listę strzelców.
    Skomentuj 0
    47 min. 29:24 Kolejna wyśmienita asysta Deana Bombaca, a Vive przez najbliższe 120 sekund w osłabieniu. Słoweński rozgrywający nie myli się z karnego i rzuca swoją ósmą bramkę w meczu.
    Skomentuj 0
    46 min. 29:23 Kolejny błąd Pick Szeged. Piotr Chrapkowski dość szczęśliwie (po rękach Sierry) podwyższa prowadzenie Vive do sześciu trafień i o czas prosi trener gości, Juan Carlos Pastor.
    Skomentuj 0
    45 min. 28:23 Zmiana obrony mistrzów Polski na 6:0 okazała się strzałem w dziesiątkę. Węgrzy zdobyli dotychczas 6 bramek.
    Skomentuj 0
    44 min. 27:23 Przechwyt Vive a w kontrze nie pomylił się Manuel Strlek. Po chwili wyborne trafienie Deana Bombaca - Słoweniec rozgrywa koncertowe zawody (7/8).
    Skomentuj 0
    43 min. 26:22 Uros Zorman zamarkował rzut z biodra, po czym zdecydował się na silny rzut z drugiej linii - Jose Manuel Sierra bez szans na skuteczną interwencję.
    Skomentuj 0
    42 min. 25:22 Niko Mindegia ożywił poczynania ofensywne Pick Szeged. Hiszpan łatwo wymanewrował w pole kielecką defensywę.
    Skomentuj 0
    41 min. 25:21 Szybko odrobione dwie bramki przez Madziarów. Vive Tauron Kielce szczęśliwie, ale co najważniejsze skutecznie w ataku za sprawą Urosa Zormana i wciąż 4 bramki zaliczki mistrzów Polski.
    Skomentuj 0
    39 min. 24:19 Vive Tauron Kielce rzuca bramkę na "raty". Pomylił się Piotr Chrapkowski, ale czujny na skrzydle Manuel Strlek. W odpowiedzi strata gości, a Tobias Reichmann na dwadzieścia minut przed końcem podwyższa na 24:19! Czas dla Pick Szeged.
    Skomentuj 0
    38 min. 22:19 Dean Bombac w ekwilibrystyczny sposób obsłużył podaniem Vladimira Vranjesa. Obrotowy był faulowany, a z rzutu karnego bezbłędny Bombac.
    Skomentuj 0
    37 min. 22:18 Kolejna skuteczna akcja mistrzów Polski w defensywie! Błyskawicznie przeprowadzona kontra a Tobias Reichmann daje Vive cztery bramki przewagi!
    Skomentuj 0
    35 min. 21:18 Faul w ataku Pick Szeged. Vive Tauron Kielce przed szansą na wypracowanie najwyższej zaliczki w meczu. Chybił jednak celu Piotr Chrapkowski, doskonale wyczekał go Jose Manuel Sierra.
    Skomentuj 0
    35 min. 21:18 Krzysztof Lijewski wypatrzył niepilnowanego na lewym rozegraniu Piotra Chrapkowskiego i Vive odskakuje na trzy bramki! Co więcej mistrzowie Polski przez 2 minuty w przewadze, bo "Chrapka" przy rzucie faulował Gabor Ancsin.
    Skomentuj 0
    34 min. 20:18 Krzysztof Lijewski z drugiej linii i kielczanie na dwubramkowym prowadzeniu. Agresywna obrona przyniosła skutek, niecelne podanie do kołowego. Pomylił się niestety Krzysztof Lijewski (obronił Sierra), ale wciąć przy piłce Vive.
    Skomentuj 0
    32 min. 19:18 Jose Manuel Sierra wyczuł intencję Krzysztofa Lijewskiego, a bramkę rzuca Zsolt Balogh. Ileż on dzisiaj napsuł już krwi mistrzom Polski...
    Skomentuj 0
    31 min. 19:17 Kapitalna dwójkowa akcja Krzysztof Lijewski - Julen Aguinagalde. Idealnie obsłużony hiszpański obrotowy, a ten pewnie rzuca bramkę. Udanie w mecz wchodzi Marin Sego, broniąc rzut Deana Bombaca z koła.
    Skomentuj 0
    Pora na decydujące trzydzieści minuty gry. Przy pice Vive Tauron Kielce
    Skomentuj 0
    Zmiana w kieleckiej bramce. Sławomira Szmala, który miał 19% skutecznych interwencji w pierwszej odsłonie zastąpi Marin Sego.
    Skomentuj 0
    30 min. 18:17 Ostatnie 180 sekund należało do Pick Szeged i do szatni Vive Tauron Kielce schodzi z najmniejszą możliwą przewagą. Za niespełna kwadrans powracamy do Hali Legionów.
    Skomentuj 0
    30 min. 18:17 Sędziowie sygnalizowali grę pasywną kielczan i z rzutem musiał pospieszyć się Denis Buntić. Rywale przeprowadzili kontrę którą na bramkę zamienił Rajko Prodanović. Ostatnie słowo mogło należeć do Vive, ale rzut Bunticia ponownie obronił Sierra.
    Skomentuj 0
    29 min. 18:16 Pospieszył się z rzutem Karol Bielecki - wyczuł jego intencję Jose Manuel Sierra. Na szczęście mylą się rywale i w natarciu Vive Tauron Kielce.
    Skomentuj 0
    27 min. 18:16 Piękne trafienie Ivana Cupicia z prawego skrzydła, który "przeczesał" hiszpańskiego bramkarza Pick Szeged. Parę sekund później faulowany przy rzucie Zsolt Balogh i rzut karny dla Węgrów - nie myli się Dean Bombac.
    Skomentuj 0
    26 min. 17:14 Karol Bielecki w dziecinny sposób wymanewrował Vladimira Vranjesa i pewnie pokonał Jose Manuela Sierrę. Vive obejmuje najwyższe w meczu prowadzenie!
    Skomentuj 0
    26 min. 16:14 Vive po raz kolejny bliskie przechwytu. Madziarzy mają problemy w ataku pozycyjnym. Kapitalny blok mistrzów Polski i szansa na trzybramkowe prowadzenie!
    Skomentuj 0
    25 min. 16:14 W roli głównej Grzegorz Tkaczyk. Dwie bramki "Młodego", który w dodatku na ławkę kar odesłał Gabora Ancsina. O czas prosi Juan Carlos Pastor.
    Skomentuj 0
    23 min. 14:14 Dean Bombac wprost w ręce Zeljko Musy. Vive Tauron Kielce wyprowadza kontratak, który na bramkę zamienia Mateusz Jachlewski. Szybka riposta w wykonaniu Ferenca Ilyesa.
    Skomentuj 0
    22 min. 12:13 Niestety znów nie popisali się mistrzowie Polski, którzy mają lekki przestój w ofensywie. Z prawego rozegrania trafia świetnie dysponowany dziś Zsolt Balogh.
    Skomentuj 0
    21 min. 12:12 Jose Manuel Sierra obronił rzut Grzegorza Tkaczyka, a w odpowiedzi do wyrównania doprowadza Ferenc Ilyes. Strata w ataku Vive, ale na szczęście mylą się także rywale.
    Skomentuj 0
    20 min. 12:11 Na faul w ataku Jonasa Kallmana złapał Ivan Cupić i w ataku pozycyjnym Vive Tauron Kielce. "Offencu" szukali także gracze Pick Szeged, ale niemieccy sędziowie nie dali się nabrać i wciąż przy piłce kielczanie.
    Skomentuj 0
    19 min. 12:11 Obrońców gości ładnie związał Karol Bielecki, czym zrobił sporo miejsca dla Denisa Bunticia. Chorwat nie zwykł marnować takich okazji.
    Skomentuj 0
    18 min. 11:11 Firmowa akcja w wykonaniu Karola Bieleckiego. "Kola" przeciągnął rzut w długi róg czym zmylił Jose Manuela Sierrę. Z koła do remisu doprowadza Vladimir Vranjes, choć kielczanie domagali się faulu ofensywnego obrotowego wicemistrzów Węgier.
    Skomentuj 0
    17 min. 10:10 W obronie "przysnął" Piotr Chrapkowski, a z linii 7 metrów nie myli się dziś Dean Bombac i kolejny remis w tym spotkaniu.
    Skomentuj 0
    16 min. 10:9 Na ławkę kar wędruje tym razem Ferenc Ilyes. Węgierski rozgrywający na prostych rękach potraktował Ivana Cupicia. Kolejna piękna akcja Urosa Zormana i Słoweniec znów daje prowadzenie Vive.
    Skomentuj 0
    15 min. 8:8 Spore osłabienie Vive. Czerwoną kartką za faul na Deanie Bombacu ukarany został Michał Jurecki, a kielczanie przez najbliższe 120 sekund w osłabieniu.
    Skomentuj 1
    14 min. 8:7 Świetny okres gry Vive Tauronu Kielce. Skuteczna gra w defensywie dała możliwość wyprowadzenia kontrataku, który na bramkę dającą prowadzenie mistrzom Polski zamienił Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    13 min. 7:7 Rozochocił się Zsolt Balogh, ale tym razem jego rzut broni Sławomir Szmal! Solowa akcja Urosa Zormana i mistrzowie Polski doprowadzają do wyrównania.
    Skomentuj 0
    12 min. 6:7 Rzut Urosa Zormana broni Jose Manuel Sierra i wicemistrzowie Węgier przed szansą na trzybramkowe prowadzenie. Z rzutem pospieszył się jednak Jonas Kallman, a w kontrze bezbłędny Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    11 min. 5:7 Ależ piękne trafienie z biodra Zsolta Balogha, który pojawił się na lewym rozegraniu. Chwilę później "bomba" Karola Bieleckiego. Niestety w obronie kielczanie przysnęli i skwapliwie skorzystał na tym Dean Bombac.
    Skomentuj 0
    10 min. 4:5 Rzut bieżny Krzysztofa Lijewskiego z 9 metrów broni Jose Manuel Sierra, ale piłkę sparowaną przez hiszpańskiego bramkarza dopadł Manuel Strlek, rzucając kontaktowe trafienie.
    Skomentuj 0
    9 min. 3:5 Błąd w kryciu Vive i z prawego rozegrania po raz kolejny trafia Zsolt Balogh. To już trzecia bramka tego zawodnika w dzisiejszym meczu.
    Skomentuj 1
    8 min. 3:4 Z lewego rozegrania w krótki róg nie do obrony huknął Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    7 min. 2:4 Nerwowy początek w wykonaniu Vive, które po raz kolejny mylą się w ataku pozycyjnym. Indywidualna akcja Dean Bombaca daje gościom rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie umieścił piłkę w siatce.
    Skomentuj 0
    5 min. 2:3 Madziarzy bezlitośnie wykorzystali dwa błędy z rzędu mistrzów Polski i  po trafieniu z prawego rozegrania Zsolta Balogha objęli prowadzenie.
    Skomentuj 0
    4 min. 2:1 Kolejna interwencja Sławomira Szmala, ale w kontrze pomylił się Manuel Strlek. Przy piłce wciąż jednak kielczanie.
    Skomentuj 0
    4 min. 2:1 Koronkowa akcja Vive Tauronu Kielce i na czystą pozycją rzutową wyprowadzony Tobias Reichmann, który pewnie rzuca bramkę z prawego skrzydła. Chwilę później w ofensywie mylą się rywale, a w kontrze bezbłędny Zeljko Musa.
    Skomentuj 0
    2 min. 0:1 Kielczanie stracili piłkę w ataku, ale na posterunku w bramce mistrzów Polski Sławomir Szmal, który obronił rzut Alena Blazevicia.
    Skomentuj 1
    1 min. 0:1 Kielczanie od pierwszych sekund agresywnie w obronie na 9 metrze, a indywidualnie pilnowany Dean Bombac. Z prawego rozegrania wynik meczu otwiera Zsolt Balogh. Upomnienie dla Zeljko Musy.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy! W ataku pozycyjnym Pick Szeged
    Skomentuj 0
    Przed nami hymn Ligi Mistrzów i za chwilę zaczynamy spotkanie!
    Skomentuj 0
    W Hali Legionów trwa aktualnie prezentacja z udziałem Vive Tauronu Kielce
    Skomentuj 0
    A tak przedstawia się obecna tabela w grupie D. Liczymy, że mistrzowie Polski odniosą drugie zwycięstwo w tegorocznej Champions League

Skomentuj 0
    Rozjemcami w meczu Vive Tauron Kielce - Pick Szeged będzie niemiecka para Lars Geipel - Marcus Helbig.
    Skomentuj 0
    Druga seria spotkań Ligi Mistrzów zainaugurowana została w czwartkowy wieczór w Kilonii, gdzie finalista poprzednie edycji rozgrywek - THW Kiel nieznacznie pokonało Naturhouse La Rioja, a triumf Zebrom dał niesamowity tego dnia Aron Palmarsson
    Skomentuj 0
    Oprócz spotkania Vive z Pick Szeged niezwykle interesująco zapowiada się wieczorna konfrontacja MKB Veszprém z Rhein-Neckar Löwen (godz. 21.00).
    Skomentuj 0
    Kielczanie z Pick Szeged w Lidze Mistrzów po raz ostatni rywalizowali w pamiętnym sezonie 2012/13, gdzie zajęli trzecie miejsce w tych elitarnych rozgrywkach. Z Madziarami spotkali się w TOP 16 - w pierwszy meczu na Węgrzech żółto-biało-niebiescy przegrali 26:27, by w rewanżu odrobić straty z nawiązką (32:27) i awansować do ćwierćfinału, w którym rozbili później Metalurg Skopje.
    Skomentuj 0
    Latem szeregi triumfatora minionej edycji Pucharu EHF zasiliło pięciu zawodników, w tym reprezentant Polski, Piotr Wyszomirski. Oprócz niego sprowadzono także Antonio Garcię (nie zagra z powodu kontuzji), Jose Manuela Sierrę (obaj z PSG), Rajko Prodanovicia (Rhein-Neckar Lowen) i Deana Bombaca (Aix en Provence).
    Skomentuj 0
    - Mamy dużą motywację, by zacząć Ligę Mistrzów na własnym parkiecie zwycięstwem. Nie trzeba nas dodatkowo mobilizować, rywalizacja jest bardzo wyrównana. Trzeba zbierać punkty, no a gdzie to robić, jak nie u siebie? - mówi Tomasz Rosiński, który z powodu urazu nie wystąpi w sobotnim pojedynku w Hali Legionów. Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie mieli okazji przeczytać zapowiedzi, zachęcamy do poniższej lektury
    Skomentuj 0
    Madziarzy to najgroźniejszy rywal podopiecznych Talanta Dujszebajewa na drodze do wygrania grupy - Na pewno nie podchodzę do tego meczu, jak do spotkania o pierwsze miejsce w grupie. Mam szacunek do wszystkich naszych rywali - podkreśla trener mistrzów Polski, dodając. - Dla mnie najważniejsze jest to, abyśmy byli mentalnie byli przygotowani na naprawdę trudne sześćdziesiąt minut.
    Skomentuj 0
    Obie ekipy najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki w Europie zainaugurowały od zwycięstwa. Mistrzowie Polski na wyjeździe pokonali Kadetten Schaffhausen (33:28). Dzisiejsi rywale kielczan przed tygodniem niemiłosiernie męczyli się natomiast z ukraińskim Motorem Zaporoże (27:26).
    Skomentuj 0
    Witamy i zapraszamy na relację LIVE ze szlagierowego pojedynku 2. kolejki Ligi Mistrzów w grupie D, w którym Vive Tauron Kielce podejmie wicemistrza Węgier - Pick Szeged.