Turniej w Gdańsku: Hiszpania - Szwecja na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Tomasz Rosiński
Reprezentacja Hiszpanii pokonała kadrę Szwecji 32:27 i zagra w niedzielnym finale turnieju w Gdańsku. Rywalami Hiszpanów będą w niedzielę Polacy lub Rosjanie.
Skomentuj 0
Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na naszą relację LIVE z meczu Polska - Rosja, który rozpocznie się o godzinie 17:30.
Skomentuj 0
MVP w ekipie Hiszpanii: Rafael Baena. MVP w ekipie Szwecji: Jonas Källman.
Skomentuj 0
60 min. - 32:27 - tuż przed końcową syreną trafił Jorge Maqueda.
Skomentuj 0
59 min. - 31:27 - dobra obrona Rodrigo Corralesa. Hiszpania w kontrataku.
Skomentuj 0
59 min. - 31:27 - Juan Del Arco potężnie w dolny róg bramki Szwedów.
Skomentuj 0
  • 58 min. - 30:27 - Pedro Rodriguez miał czystą pozycję i nie dał szans bramkarzowi reprezentacji Szwecji.
    Skomentuj 0
    58 min. - 29:27 - Jonas Källman spokojnie pokonał Rodrigo Corralesa. Szwedzi jeszcze walczą.
    Skomentuj 0
    Alex Dujszebajew otrzymał 2 minuty kary.
    Skomentuj 0
    55 min. - 29:26 - dość długo rozgrywali Hiszpanie, a w końcu do bramki Szwecji trafił Niko Mindegia.
    Skomentuj 0
    54 min. - 28:26 - Jonas Källman zszedł na koło i zaskoczył bramkarza Hiszpanii.
    Skomentuj 0
    53 min. - 28:25 - Aitor Arino popisał się efektownym, technicznym rzutem. Dobra odpowiedź Szwedów.
    Skomentuj 0
    52 min. - 27:24 - Rodrigo Corrales popisał się obroną rzutu rywala z lewego skrzydła.
    Skomentuj 0
    Viran Morros otrzymał 2 minuty kary.
    Skomentuj 0
    52 min. - 27:24 - Hiszpanie rozegrali piłkę po obwodzie i trafił z lewego skrzydła Aitor Arino.
    Skomentuj 0
    50 min. - 26:24 - potężnie zbudowany obrotowy Rafael Baena spokojnie pokonał bramkarza reprezentacji Szwecji.
    Skomentuj 0
    49 min. - 25:24 - świetny okres gry młodego Lukasa Nilssona! Szwedzi mają już tylko bramkę straty.
    Skomentuj 0
    48 min. - 25:23 - 19-letni Lukas Nilsson pewnie ze środka rozegrania, Rodrigo Corrales bez szans.
    Skomentuj 0
    47 min. - 25:22 - Rafael Baena gra dzisiaj znakomicie i zapisał kolejne trafienie na swoim koncie.
    Skomentuj 0
    47 min. - 24:22 - długo rozgrywali Szwedzi i w końcu pokonali Corralesa rzutem z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    46 min. - 24:21 - Hiszpanie zrobili miejsce Alexowi Dujszebajewowi, który rzucił nie do obrony. Czas dla kadry Szwecji.
    Skomentuj 0
    45 min. - 23:21 - Niko Mindegia popisał się precyzyjnym rzutem w górny róg bramki Szwedów.
    Skomentuj 0
    44 min. - 22:21 - dobry przechwyt Hiszpanów. Świetną akcję przez lewe skrzydło rozegrała Hiszpania. Ekspresowa odpowiedź Szwedów.
    Skomentuj 0
    43 min. - 21:20 - Hiszpanie zupełnie pogubili się w kontrataku. W ofensywie znów Szwecja.
    Skomentuj 0
    42 min. - 21:20 - spokojnie rozgrywali Hiszpanie, ale Szwedzi aktywnie grali w defensywie. Baena wywalczył rzut karny, a 2 minuty kary otrzymał Philip Stenmalm. Rafael Baena skutecznie z 7. metra.
    Skomentuj 0
    39 min. - 20:20 - potężny rzut z drugiej linii w wykonaniu Niko Mindegii.
    Skomentuj 0
    38 min. - 19:20 - piękna akcja Hiszpanii i rzut Baeny. Po chwili bardzo szybka odpowiedź Szwecji po rzucie Philipa Stenmalma.
    Skomentuj 0
    38 min. - 18:19 - Szwedzi skuteczni w kontrataku - Philip Stenmalm pokonał Rodrigo Corralesa. Szwecja na prowadzeniu.
    Skomentuj 0
    37 min. - 18:18 - Johan Jakobsson sprytnym rzutem z biodra pokonał Corralesa.
    Skomentuj 0
    36 min. - 18:17 - Hiszpanie wykorzystali grę w przewadze. Pedro Rodriguez trafił z prawego skrzydła w krótki róg.
    Skomentuj 0
    35 min. - 17:17 - dwie minuty kary dla Viktora Östlunda. Szwedzi z szansą na wyjście na prowadzenie.
    Skomentuj 0
    34 min. - 17:17 - Johan Jakobsson wyprowadził w pole defensywę Hiszpanów i pewnym rzutem z prawej strony doprowadził do remisu.
    Skomentuj 0
    33 min. - 17:16 - dość długo rozgrywali Szwedzi, zaś Corralesa z lewej strony pokonał Viktor Östlund.
    Skomentuj 0
    32 min. - 17:15 - Rodrigo Corrales popisał się dobrą obroną.
    Skomentuj 0
    32 min. - 17:15 - Del Arco rzucił potężnie z drugiej linii, nie dając szans bramkarzowi Szwecji.
    Skomentuj 0
    Początek 2. połowy meczu Hiszpania - Szwecja. W ataku Hiszpanie.
    Skomentuj 0
    Koniec I połowy, po której reprezentacja Hiszpanii prowadzi ze Szwecją 16:15.
    Skomentuj 0
    30 min. - 16:15 - Jesper Konradsson zaskoczył Hiszpanów i pokonał Gonzalo Pereza de Vargasa.
    Skomentuj 0
    29 min. - 16:14 - dobra obrona Palicki. Szwedzi spokojnie rozegrali do Jonasa Källmana, zaś ten trafił. Po chwili odpowiedział Del Arco.
    Skomentuj 0
    28 min. - 15:13 - Del Arco zszedł na prawe rozegranie i pewnym rzutem pokonał Palickę.
    Skomentuj 0
    28 min. - 14:13 - dobrze w obronie zagrali Szwedzi, a po chwili wyprowadzili skuteczny kontratak i doszli Hiszpanów na jedną bramkę.
    Skomentuj 0
    27 min. - 14:12 - Szwedzi starają się dotrzymywać kroku swoim przeciwnikom i wykorzystali swoją okazję w ofensywie. Czas dla zespołu Manolo Cadenasa.
    Skomentuj 0
    26 min. - 14:11 - Hiszpanie w końcu trafili, a strzelcem bramki okazał się Aitor Arino.
    Skomentuj 0
    25 min. - 13:11 - nieskuteczna akcja Hiszpanów. Szybko do kontry wyszedł Niclas Ekberg, który pokonał Gonzalo Pereza de Vargasa.
    Skomentuj 0
    25 min. - 13:10 - Jesper Konradsson rzucił mocno nie do obrony.
    Skomentuj 0
    24 min. - 13:9 - piękne podanie na koło do Baeny, a ten spokojnie pokonał Palickę.
    Skomentuj 0
    23 min. - 12:9 - Jonas Källman ponownie ograł defensywę Hiszpanii i z drugiej linii trafił do bramki rywali.
    Skomentuj 0
    22 min. - 12:8 - Jonas Källman zszedł do środka i potężnym rzutem zdobył bramkę. Po chwili odpowiedzieli Hiszpanie.
    Skomentuj 0
    21 min. - 11:7 - cóż za akcja Hiszpanów! Gonzalo Perez de Vargas podał przez całe boisko do Cabanasa, a ten w powietrzu pokonał Palickę!
    Skomentuj 0
    20 min. - 10:7 - Cederholm ograł obronę Hiszpanii, ale był faulowany. Petersen pewnie wykorzystał rzut karny.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    19 min. - 10:6 - spokojnie rozgrywali Hiszpanie i w odpowiednim momencie uruchomili na lewym skrzydle Angela Fernandeza. Czas dla Szwedów.
    Skomentuj 0
    19 min. - 9:6 - Gonzalo Perez de Vargas popisał się dwoma dobrymi interwencjami, zatrzymując kontratak Szwedów.
    Skomentuj 0
    16 min. - 9:6 - Rafael Baena nie do zatrzymania.
    Skomentuj 0
    16 min. - 8:6 - piękna, indywidualna akcja Petersena.
    Skomentuj 0
    15 min. - 8:5 - Hiszpanie dobrze zagrali przez prawe skrzydło.
    Skomentuj 0
    Viktor Östlund brutalnie faulował Del Arco i 2 minuty kary dla tego zawodnika.
    Skomentuj 0
    14 min. - 7:5 - Del Arco potężnie z dystansu.
    Skomentuj 0
    14 min. - 6:5 - Niclas Ekberg pięknie z prawego skrzydła.
    Skomentuj 0
    13 min. - 6:4 - Gonzalo Perez de Vargas pokonany z rzutu karnego przez Niclasa Ekberga.
    Skomentuj 0
    12 min. - 6:3 - Jorge Maqueda pewnie z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    11 min. - 5:3 - Petersen z lewego skrzydła.
    Skomentuj 0
    10 min. - 5:2 - Baena pokonał Palickę z 7. metra.
    Skomentuj 0
    9 min. - 4:2 - świetny przechwyt Guardioli i wykorzystana kontra przez tego gracza.
    Skomentuj 0
    8 min. - 3:2 - Pedro Rodriguez nie wykorzystał rzutu karnego.
    Skomentuj 0
    6 min. - 3:2 - Fredrik Petersen skutecznie z 7. metra.
    Skomentuj 0
    6 min. - 3:1 - Gedeon Guardiola świetnie w kontrataku.
    Skomentuj 0
    5 min. - 2:1 - Baena pewnie z rzutu karnego.
    Skomentuj 0
    3 min. - 1:1 - Jorge Maqueda pokonał Palickę.
    Skomentuj 0
    2 min. - 0:1 - ładna akcja Szwedów i rzut z dystansu.
    Skomentuj 0
    Początek meczu Hiszpania - Szwecja.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Czas na prezentację ekip Hiszpanii i Szwecji.
    Skomentuj 0
    Drużyny powoli kończą rozgrzewkę. Za kilka minut początek meczu Hiszpania - Szwecja.
    Skomentuj 0
    Po raz ostatni Hiszpanie i Szwedzi zmierzyli się 6 kwietnia 2014 roku, a mecz zakończył się zwycięstwem kadry Hiszpanii 25:24 (9:12).
    Skomentuj 0
    W piątek Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) podczas kongresu w Soczi ogłosił, że Mistrzostwa Świata 2023 w piłce ręcznej mężczyzn odbędą się w Polsce i Szwecji.
    Skomentuj 0
    W czwartek reprezentacja Szwecji rozegrała mecz towarzyski z Rosją, który wygrała 30:21 (17:11).
    Skomentuj 0
    Turniej w Gdańsku to dla Hiszpanii, Szwecji, Polski i Rosji główny sprawdzian przed styczniowymi ME 2016.
    Skomentuj 0
    Kadry zespołów: Reprezentacja Hiszpanii: Bramkarze: Rodrigo Corrales (Orlen Wisła Płock), Gonzalo Perez de Vargas (FC Barcelona Lassa). Rozgrywający: Jorge Maqueda (Vardar Skopje), Alex Dujszebajew (Vardar Skopje), Niko Mindegia (MOL-Pick Szeged), Alvaro Ruiz (Fenix Toulouse HB), Viran Morros (FC Barcelona Lassa), Carlos Molina (Naturhouse La Rioja), Josu Goni (Aix en Provence), Juan de Arco (El Jaish). Skrzydłowi: Aitor Arino (FC Barcelona Lassa), Angel Fernandez (Naturhouse La Rioja), Pedro Rodriguez (Naturhouse La Rioja), Joan Saubich (Aix en Provence). Obrotowi: Gedeon Guardiola (Rhein-Neckar Löwen), Rafael Baena (Rhein-Neckar Löwen). *** Reprezentacja Szwecji: Bramkarze: Mattias Andersson (SG Flensburg-Handewitt), Andreas Palicka (Aalborg Handball), Mikael Appelgren (Rhein-Neckar Löwen). Rozgrywający: Viktor Östlund (Eskilstuna Guif), Philip Stenmalm (Naturhouse La Rioja), Lukas Nilsson (Ystad IF), Jesper Konradsson (Alingsas HK), Johan Jakobsson (SG Flensburg-Handewitt), Andreas Cederholm (IFK Kristianstad), Linus Persson (HK Malmoe). Skrzydłowi: Jonas Källman (MOL-Pick Szeged), Fredrik Petersen (Füchse Berlin), Niclas Ekberg (THW Kiel), Anton Halen (Frisch Auf! Göppingen). Obrotowi: Jesper Nielsen (Füchse Berlin), Max Darj (Alingsas HK).
    Skomentuj 0
    Początek meczu Hiszpania - Szwecja w Ergo Arenie został zaplanowany na godzinę 15:00.