Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i zapraszamy na kolejne.

Koniec meczu. Vive Tauron Kielce pokonał Celje Pivovarną Lasko 31:23, odnosząc czwarte kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów 2016/2017.

31:23. Wynik spotkania ustalił, niemal równo z końcową syreną, Manuel Strlek.

Filip Ivić w ostatnich akcjach ponownie udowodnił, dlaczego to on był pierwszoplanowym bohaterem dzisiejszego widowiska.

30:23Jaka Malus zdobył na pocieszenie pięknego gola z wrzutki.

30:22. Skutecznie rzut karny wykonał Dean Bombac.

29:22Jaka Malus zmniejszył minimalnie przewagę kielczan.

Ostatni czas dla Celje.

29:21. Bramka! Trafił Mariusz Jurkiewicz.

David Razgor podpalił się w kontrze. Rzutem z 10. metra nie miał prawa zaskoczyć doskonale broniącego Filipa Ivica.

Urban Lesjak próbował zdobyć gola rzutem przez całe boisko, ale zabrakło mu precyzji.

28:21. Skutecznie rzut karny wykonał Blaz Janc, mało widoczny w drugiej połowie.

28:20. Po świetnym podaniu Deana Bombaca, do siatki trafił Julen Aguinagalde.

27:20. Bramka! Trafił David Razgor.

27:19Manuel Strlek zadał rywalom kolejny cios trafieniem z kontry.

Nieskutecznie rzut karny wykonał Miha Zarabec. Nieprawdopodobną paradą popisał się nikt inny jak Filip Ivić!

Karny dla Celje.

26:19. Skutecznie rzut karny wykonał Tobias Reichmann.

Karny dla Vive Tauronu po faulu na Julenie Aguinagalde.

Filip Ivić ponownie górą nad Borutem Mackovsekiem. Kolejny doskonały występ Chorwata w barwach Vive Tauronu.

25:19. Skutecznie rzut karny wykonał Tobias Reichmann.

Krisian Beciri został wykluczony na 2 minuty.

Kolejny rzut karny dla Vive Tauronu. Ale tym razem wywalczył go nie Julen Aguinagalde, a Dean Bombac.

24:19Ziga Mlakar przypomniał o swojej obecności na boisku.

24:18. Ucieczki kielczan ciąg dalszy. Do siatki Celje trafił Dean Bombac.

23:18. Krzysztof Lijewski znakomicie znalazł lukę w obronie i bez problemów trafił z 6. metra.

Błędy popełnili obaj obrotowi: Julen Aguinagalde i Vid Poteko.

Kolejne udane zagranie kielczan w obronie. I kolejna ich szansa na zwiększenie zaliczki.

Czas dla Celje.

22:18. Duet Filip Ivić - Darko Djukić stopniowo odbiera gościom ochotę do gry.

21:18Darko Djukić trafił z kontry, którą umożliwił faul w ataku na Julenie Aguinagalde.

Julen Aguinagalde pomylił się z koła już po raz trzeci. Piłka dla Celje.

20:18Miha Zarabec zaskoczył obrońców dynamicznym wejściem.

20:17Mateusz Jachlewski świetnie zagrał w defensywie i wykorzystał wycofanie bramkarza po stronie rywali.

Kielczanie zmarnowali szansę na powiększenie przewagi po tym, jak piłki nie złapał Tobias Reichmann.

Filip Ivić wciąż w transie! Nie potrafił go pokonać także Miha Zarabec.

Povilas Babarskas został wykluczony na 2 minuty.

19:17Krzysztof Lijewski zdobył gola i wyrzucił z boiska jednego z rywali.

18:17. Bramka! Trafił Blaz Janc.

Ivić, Ivić i jeszcze raz Ivić! Obroniony rzut Tilena  Kodrina.

18:16. Złą passę gospodarzy w końcu przełamał Darko Djukić.

Gdy kielczanie zawodzą w polu, swoich kolegów raz po raz ratuje Filip Ivić.

Oba zespoły mylą się na potęgę. Zawiódł także Borut Mackovsek.

Faul w ataku popełnił Julen Aguinagalde.

Ale tuż po wznowieniu gry przyjezdni się pogubili.

Filip Ivić znów świetnie w bramce, ale piłka wciąż przy gościach.

Rzut Krzysztofa Lijewskiego zablokowany i piłka dla przyjezdnych.

17:16. Bramka! Trafił Tilen Kodrin.

Nieskutecznie rzut karny wykonał Dean Bombac. Odbił piłkę Urban Lesjak.

Julen Aguinagalde wypracował czwarty rzut karny.

Borut Mackovsek został wykluczony na 2 minuty.

Filip Ivić wydatnie pomógł swojej drużynie w trudnym momencie, zatrzymując Blaza Janca. I piłka dla kielczan.

Mateusz Jachlewski został wykluczony na 2 minuty.

Ale i Urban Lesjak obronił rzut Mariusza Jurkiewicza.

Pomylił się jednak też Ziga Mlakar.

Drugi kolejny przechwyt Vive Tauronu, ale tym razem kontrę zmarnował Mateusz Kus.

17:15Darko Djukić zdobył pierwszego gola w drugiej połowie z kontry.

Grę wznowili goście.

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę start drugiej połowy.

A oto garść statystyk po pierwszej połowie.

Najwięcej goli dla Vive Tauronu zdobył przed przerwą Karol Bielecki (5). Taką samą liczbą trafień popisał się po drugiej stronie Blaz Janc.

Koniec pierwszej połowy. Na półmetku Vive Tauron Kielce prowadzi z Celje Pivovarną Lasko 16:15. Teraz przed nami około 10-15 minut przerwy.

Julen Aguinagalde pomylił się przy rzucie, ale gracze Celje Pivovarnej Lasko nie zdążyli już skontrować.

Czas dla Vive Tauronu.

Filip Ivić raz jeszcze świetnie między słupkami. Chorwat nie pozwolił doprowadzić do wyrównania Borutowi Mackovsekowi.

Dean Bombac przekroczył linię 6. metra.

16:15. Bramka! Trafił Ziga Mlakar.

16:14Julen Aguinagalde cały czas wyrządza przeciwnikowi wiele szkód. Kolejny gol Hiszpana.

15:14. Pomyłkę Deana Bombaca bezlitośnie wykorzystał Blaz Janc.

Szczelna defensywa kielczan zaowocowała odzyskaniem piłki.

15:13Tobias Reichmann dwa razy z rzędu się nie myli.

Czas dla gości.

14:13. Piłka idealnie doszła na lewe skrzydło do Manuela Strleka, a ten ładnie wykończył akcję.

13:13. Bramka! Trafił z koła Julen Aguinagalde.

12:13Ziga Mlakar wciąż wyrządza kielczanom wiele krzywdy.

12:12. Julen Aguinagalde pozostawiony sam na kole i śmiertelnie skuteczny.

11:12. Ale golem z drugiej linii błyskawicznie odpowiedział Jaka Malus.

11:11. Hasło "na kłopoty Karol Bielecki" nadal obowiązuje w najlepsze.

10:11. Kolejna kontra gości i kolejny gol Blaza Janca.

10:10. Ziga Mlakar nie po raz pierwszy zaskoczył dziś gospodarzy.

10:9. Tobias Reichmann pomylił się w kontrataku, ale po chwili jego błąd naprawił Manuel Strlek.

9:9. Bramka! Trafił Mariusz Jurkiewicz.

Ponownie skórę kielczanom uratował bramkarz Filip Ivić.

8:9. Borut Mackovsek znów uwolnił się spod opieki obrońców i dołożył kolejne trafienie.

8:8Dean Bombac zdobył swojego drugiego gola w Lidze Mistrzów dla Vive Tauronu Kielce.

Żółtą kartkę otrzymał Krisian Beciri.

7:8. Borut Mackovsek miał zbyt dużo miejsca, co bezwzględnie wykorzystał.

7:7Mateusz Jachlewski nie zmarnował szansy na zdobycie gola.

Filip Ivić sparował rzut Zigi Mlakara.

Ale Karol Bielecki tym razem posłał piłkę obok bramki.

Trzeci karny wywalczony przez Julena Aguinagalde.

Błąd kroków Zigi Mlakara. Kielczanie znowu przed szansą na remis.

Vid Poteko, już po raz drugi, został wykluczony na 2 minuty.

6:7. Bramka! Trafił Krzysztof Lijewski.

5:7. Szybki atak na razie jest bardzo mocną bronią Celje Pivovarnej Lasko. Trafił Luka Zvizej.

5:6. Raz jezscze kielczanom dał się we znaki Blaz Janc.

Żółtą kartkę otrzymał Darko Djukić.

5:5. Karol Bielecki w swoim stylu doprowadził do wyrównania. Potężny rzut z drugiej linii.

4:5. Karol Bielecki znów nie pomylił się z 7. metra.

Julen Aguinagalde wywalczył drugi rzut karny.

W roli głównej bramkarze: ale parada Filipa Ivica przy rzucie Blaza Janca znacznie bardziej widowiskowa.

Vid Poteko został wykluczony na 2 minuty.

3:5. Raz jeszcze gola zdobył Povilas Babarskas.

3:4. Gracze Vive Tauronu nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenie, więc gola zdobył Povilas Babarskas.

Kielczanie w komplecie, a Filip Ivić z pierwszą udaną obroną.

3:3Karol Bielecki pokazał, że śmiało można na niego liczyć w trudnych momentach.

2:3. Blaz Janc raz jeszcze pokazał swój wielki potencjał.

2:2. Mimo gry w osłabieniu, gola dla gospodarzy zdobył Darko Djukić.

Mariusz Jurkiewicz powędrował ponadto na 2 minuty na ławkę kar.

1:2. Piękną indywidualną akcją popisał się Blaz Janc.

Mateusz Jachlewski heroicznie odzyskał piłkę, ale pędzący w kontrze Mariusz Jurkiewicz popełnił błąd kroków.

1:1. Skutecznie rzut karny wykonał Karol Bielecki. Wypracował go Julen Aguinagalde.

Żółtą kartkę otrzymał Vid Poteko.

Na szczęście dla Vive Tauronu prosty błąd popełnił Blaz Janc.

0:1. Wynik otworzył, rzutem z drugiej linii, Ziga Mlakar.

Pierwsza akcja kielczan w ataku zakończyła się niepowodzeniem. Piłka dla gości.

Żółtą kartkę otrzymał Borut Mackovsek.

Rozpoczęli kielczanie.

- Oni grają bardzo mocno, niezwykle szybko i prezentują fizyczną piłkę ręczną. Mamy do rywali bardzo duży szacunek i wiemy, że musimy być wyjątkowo skoncentrowani. Trzeba stać na ziemi obiema nogami, bo każdy mecz to inna historia - przestrzegał przed dzisiejszym spotkaniem trener Vive Tauron Tałant Dujszebajew.

Tak wyglądało wnętrze kieleckiej Hali Legionów na 15 minut przed pierwszym gwizdkiem.

Co ciekawe, zespół z Kielc jeszcze nigdy w historii nie wygrał, ani nawet nie zremisował, z popularnymi Browarnikami. Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się jednak ponad 5 lat temu.

Dzisiejszy mecz będzie szczególny dla słoweńskiego rozgrywającego Vive Tauronu Urosa Zormana. Reprezentował on bowiem w przeszłości barwy klubu z Celje przez cztery sezony.

Na około kwadrans przed rozpoczęciem rywalizacji zapraszamy do zapoznania się z niezwykle interesującą historią Celje Pivovarny Lasko. Na początku XXI wieku tego zespołu obawiali się wszyscy europejscy potentaci.

Kielczanie są także zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania, mimo że ich trener Tałant Dujszebajew nie będzie mógł skorzystać z usług kilku kontuzjowanych zawodników. W składzie znalazł się natomiast, ostatnio zmagający się z chorobą, Krzysztof Lijewski.

Na początek warto poznać obecne położenie obu ekip w tabeli grupy B. Vive Tauron Kielce jest aktualnie jej liderem, z kompletem 3 zwycięstw (6 punktów). Z kolei Celje Pivovarna Lasko zajmuje 5. pozycję, mając na swoim koncie 1 triumf i 2 porażki (2 pkt).

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy Vive Tauronem Kielce a Celje Pivovarną Lasko. Obie drużyny rywalizują w grupie B.