Pjongczang 2018. Świetny występ Natalii Maliszewskiej. Polka w ćwierćfinale w short-tracku

Bardzo dobry początek naszej reprezentantki w short-tracku. Natalia Maliszewska wywalczyła awans do olimpijskiego ćwierćfinału.

Marcin Górczyński
Rosyjscy hakerzy zaatakowali podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Getty Images / Alexander Hassenstein / Rosyjscy hakerzy zaatakowali podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu
Polka startowała w pierwszym biegu eliminacyjnym na 500 metrów. Faworytką nie była, ale notowała już niezłe występy na tym dystansie, zwłaszcza na olimpijskim torze. Rok temu zajęła tam trzecie miejsce w Pucharze Świata.

22-latka zaprezentowała się z dobrej strony. W olimpijskim debiucie zajęła drugie miejsce w swoim wyścigu i wywalczyła awans do ćwierćfinału. Lepsza - o prawie 0,1 s - okazała się tylko Kanadyjka Kim Boutin. Odpadły Amerykanka Lana Gehring i Włoszka Lucia Peretti.

Druga z Biało-Czerwonych, Magdalena Warakomska, zajęła ostatnie miejsce w swojej serii i odpadła z rywalizacji. Do awansu zabrakło ponad 0,5 s.