Pech Felixa Locha. Niemiec podziękował za słowa wsparcia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Felix Loch pocieszany przez ojca Norberta podczas igrzysk w Pjongczangu
Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Felix Loch pocieszany przez ojca Norberta podczas igrzysk w Pjongczangu
zdjęcie autora artykułu

Felix Loch popełnił fatalny błąd, przez który stracił szanse na olimpijskie złoto. Zdjęcia załamanego niemieckiego saneczkarza obiegły media.

[tag=9595]

Loch[/tag] miał szanse na czwarte w karierze olimpijskie złoto. W ostatnim ślizgu miał przewagę 0.192 s nad Chrisem Mazdzerem. Popełnił jednak błąd, stracił prędkości i w efekcie spadł na piąte miejsce.

Pech utytułowanego zawodnika jest tym większy, że być może za jednym zamachem stracił nie jedno, a dwa olimpijskie złota.

Pierwsze wskutek błędu, przez który zabrakło go nawet na podium. Drugie dlatego, że prawdopodobnie nie weźmie udziału w sztafecie, a Niemcy są pewniakiem do zajęcia pierwszego miejsca.

Zwyczajowo nominacje przyznawane są na najwyżej sklasyfikowanego zawodnika, a tym był w niedzielę Ludwig. Trenerem kadry jest ojciec Locha, ale według niemieckich mediów trudno się spodziewać, by nagiął dla syna przyjęte w drużynie zasady.

- Najbardziej gorzki moment mojej kariery jest do zniesienia dzięki wam. Dziękuję za tyle wiadomości. Jest niesamowicie ciężko, ale świadomość tego, że wspiera cię tyle ludzi, jest niezwykła - przyznał. Niespodziewanym mistrzem olimpijskim został David Gleirscher. Austriak po trzech seriach zajmował trzecie miejsce. W decydującym przejeździe stanął na wysokości zadania i pobił rekord toru.

ZOBACZ WIDEO Michał Bugno z Pjongczangu: Wzruszająca ceremonia otwarcia igrzysk. Stała się symbolem marzenia o zjednoczeniu

Źródło artykułu:

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Komentarze (3)
avatar
Andreas Hendzel
12.02.2018
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Cóż ,to nie skoki by można coś pokręcic .  
Brenda Ziki
11.02.2018
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
PO JEGO BŁEDZIE BYŁ ZAŁAMANY ,CO MA POWIEDZIEC STOCH .  
avatar
Włókniarz Forever
11.02.2018
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Nie mieszajcie pecha do tego błędu.