Pjongczang 2018. Natalie Geisenberger najlepszą saneczkarką. Polki daleko

Zgodnie z przewidywaniami Natalie Geisenberger wywalczyła złoty medal w saneczkarstwie. Niemka o 0.367 s wyprzedziła swoją rodaczkę Dajanę Eitberger. Podium uzupełniła Alex Gough z Kanady. Polki zajęły miejsca w trzeciej dziesiątce.

Mateusz Kozanecki
Natalia Wojtuściszyn Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Natalia Wojtuściszyn
Natalie Geisenberger była liderką po każdym z przejazdów. Niemka musiała jednak do samego końca utrzymać pełną koncentrację, aby nie popełnić błędu swojego rodaka Felixa Locha, który był murowanym faworytem do zwycięstwa, a ostatecznie wylądował na piątej pozycji.

Niemiecka saneczkarka osiągnęła drugi czas w czwartym ślizgu, ale utrzymała swoją przewagę i sięgnęła po złoty medal. Drugie miejsce zajęła Dajana Eitberger, która w ostatnim przejeździe była najszybsza i zanotowała awans z czwartej pozycji. Podium uzupełniła Alex Gough.

W rywalizacji wzięły udział dwie reprezentantki Polski. Ewa Kuls-Kusyk zajmowała po trzech ślizgach 21. miejsce, ale w ostatniej rundzie wypadek miała Emily Sweeney i nie została sklasyfikowana, dzięki czemu Polka podniosła się o jedno "oczko". Na 25. miejscu zmagania ukończyła Natalia Wojtuściszyn.

W przypadku drugiej z Polek decydujący był pierwszy ślizg, w którym zawodniczka popełniła błąd i zanotowała słaby czas. Warto dodać, że w drugim przejeździe Wojtuściszyn zajęła 17. miejsce.

W Polsce nie ma toru saneczkowego, wskutek czego zawodnicy muszą trenować za granicą. Biorąc pod uwagę tę niedopuszczalną wręcz niedogodność, wynik reprezentantek Polski należy uznać za przyzwoity.