Pjongczang 2018. Czesi lepsi od Szwajcarów. Są już pewni ćwierćfinału

Reprezentacja Czech wygrała zmagania w grupie A i jako druga drużyna awansowała do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W niedzielę hokeiści naszych południowych sąsiadów okazali się lepsi od Szwajcarów w stosunku 4:1.

Rafał Smoliński
Czesi okazali się lepsi od Szwajcarów Getty Images / Bruce Bennett / Na zdjęciu: Czesi okazali się lepsi od Szwajcarów
Czesi przystąpili do niedzielnego spotkania opromienieni zwycięstwem nad Kanadyjczykami i wygrana nad Szwajcarami dawała im awans do ćwierćfinału. Plan udało się zrealizować w 100 proc., choć na decydujące trafienia trzeba było poczekać do trzeciej tercji.

Po dwóch odsłonach był remis po 1. Wynik otworzył w 8. minucie Michal Repik, ale siedem minut później wyrównał Thomas Rüfenacht. Obaj popisali się mocnymi uderzeniami, których nie dali rady obronić bramkarze. Od połowy drugiej partii zarysowała się wyraźna przewaga hokeistów naszych południowych sąsiadów. Jednak dopiero w 44. minucie udało się im przeprowadzić składną akcję, w której Jan Kovar idealnie obsłużył Dominika Kubalika. Helweci jeszcze zaryzykowali i ściągnęli golkipera, lecz natychmiast skarcili ich Roman Cervenka i Michal Repik.

Zwycięstwo za trzy punkty zapewniło Czechom pierwszą pozycję w grupie A i awans do ćwierćfinału. Wcześniej do tej fazy zakwalifikowali się Olimpijczycy z Rosji, którzy wygrali zmagania w grupie B. Bezpośredni awans do 1/4 finału uzyskają tyko zwycięzcy trzech grup oraz najlepsza ekipa z drugiego miejsca. Pozostałe osiem zespołów powalczy w barażach.

Czechy - Szwajcaria 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)