Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe
Biegi narciarskie
Bieg łączony na 15 km (K)

Znamy zatem pierwsze trzy medalistki IO w Pjongczangu. To nie koniec sportowych emocji na dzisiaj. Już teraz zapraszamy państwa na 12:00 gdy na WP SportoweFakty rozpoczniemy relację na żywo z biathlonowego sprintu kobiet, w którym o medal powinna powalczyć Weronika Nowakowska. Później, od 13:35, oczywiście konkurs skoków. Na razie dziękujemy za uwagę. 

Martyna Galewicz zakończyła rywalizację na 41. miejscu.

Na mecie są już dwie kolejne Polki. 30. pozycję zajęła Sylwia Jaśkowiec, a tuż za nią sklasyfikowano Ewelinę Marcisz. Niezły występ naszych reprezentantek. 

Zobaczmy czołową ósemkę biegu, w której znalazło się miejsce tylko dla jednej Norweżki:

fis-ski.com fis-ski.com

Justyna Kowalczyk na mecie! 17. miejsce Polki ze stratą minuty i 45 sekund do Kalli. Dobry występ Polki, zwłaszcza w części klasycznej, gdzie utrzymywała tempo najlepszych. To daje nadzieję na jej kolejne starty w Pjongczangu. 

Czekamy na Justynę Kowalczyk. 

Srebrny medal dla Marit Bjoergen a brąz dla Finki Kristy Parmakoski! 

CHARLOTTE KALLA MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ W BIEGU ŁĄCZONYM!

Ostatni podbieg przed metą. Oczywiście Kalla prowadzi, a za nią druga Bjoergen. Na 3. miejsce wysunęła się Finka Parmakoski!

Tymczasem Kalla coraz bliżej mety i złotego medalu!

W grupie pościgowej niesamowita walka. Na razie cały czas najlepiej prezentuje się w niej Bjoergen.

1,5 km do mety. Kalla nad drugą pościgową ma przewagę prawie 10 sekund. 

Justyna Kowalczyk biegnie na około 16. miejscu. Jej strata do Kalli to prawie minuta.

Do mety jeszcze około 1,5 km. 

Kalla biegnie po złoto. Za nią zapowiada się pasjonująca walka o dwa kolejne medale. Liczą się Bjoergen, Andersson, von Siebenthal i Parmakoski. 

Charlotte Kalla już ze sporą przewagą. Ma 4 sekundy przewagi nad drugą pościgową, którą prowadzi Marit Bjoergen. 

Przewaga Kalli rośnie! Jej tempo na podbiegu jest imponujące!

Prowadzi Charlotte Kalla, która uzyskała kilkanaście metrów przewagi nad pozostałymi biegaczkami. 

Czolowa grupa liczy już tylko 9 zawodniczek. To między nimi rozstrzygnie się walka o medale. W tej chwili atakują Szwedki!

Przed ostatnią pętlą Justyna Kowalczyk zajmowała 16. miejsce, a jej strata do prowadzącej Bjoergen wynosiła 30 sekund. 

Czołowa grupa wjechała już na stadion. Przed nimi ostatnia runda. Na razie prowadzi Marit Bjoergen. Za nią dwie Szwedki Kalla i młodziutka Anderson, Finka Parmakoski i Szwajcarka von Siebenthal. 

Czołowa grupa liczy w tej chwili 12 zawodniczek już bez Justyny Kowalczyk. Do mety i pierwszych medali IO coraz bliżej. Pozostało niecałe 5 km. 

Justyna Kowalczyk zaczyna nieco trasić. Czołówka przyspieszyła i od razu negatywnie odbiło się to na wyniku Polki. Po niecałych 10 kilometrach Kowalczyk zajmowała 13. miejsce, ale do liderek traciła już ponad 17 sekund. 

A na prowadzenie wysunęła się teraz Szwajcarka Nathalie von Siebenthal. Za nią Marit Bjoergen i kolejne zawodniczki. 

Niespełna 9 km za biegaczkami. Prowadzi Charlotte Kalla. Justyna Kowalczyk na 12. miejscu, ale jej strata do liderki to tylko 3 sekundy. Polka świetnie wykorzystuje fakt, że na razie najlepsze zawodniczki nie forsują tempa. 

Justyna Kowalczyk trzyma się na razie czołowej grupy i zamyka najlepszą 12. Brawo dla Polki. Oby tak dalej. 

Wracamy do czołowej grupy, gdzie na prowadzenie wysunęła się Charlotte Kalla.

Tymczasem lepiej zaczęły biec Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec, które na półmetku zajmowały odpowiednio 30. i 31. miejsce.

Czołowa ósemka po zmianie nart:

fis-ski.com fis-ski.com

Po zmianie nart jako pierwsza na trasę ruszyła Heidi Weng. Justyna Kowalczyk wyruszyła na trasę biegu łyżwowego jako 13. 

I czas na zmianę nart. Na stadion pierwsza wjechała Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk na 12. miejscu ze stratą niecałych 6 sekund.

Zawodniczki pomału zbliżają się do boksów, gdzie nastąpi zmiana nart i rozpocznie się druga część dystansu techniką łyżwową. 

I biegaczki minęły kolejny pomiar czasu, po 6 kilometrach. Prowadzi Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk była 10., a jej strata do Norwezki wynosiła prawie 5 sekund.

Na zjeździe świetnie zaprezentowała się Marit Bjoergen. Norweżka ma świetnie posmarowane narty, a to na decydujących kilometrach może mieć bardzo duże znaczenie.

Biegaczki minęły kolejny pomiar czasu (po 4,6 km). Prowadziła Marit Bjoergen, a 5. miejsce zajmowała Justyna Kowalczyk.

A tymczasem na prowadzenie wyszła Marit Bjoergen. Cały czas czołowa grupa liczy około 20 biegaczek i jest w niej Justyna Kowalczyk, która na podbiegu znów awansowała.

Po 3,75 km na prowadzenie wyszła Niemka Victoria Carl. Justyna Kowalczyk zajmuje 18. miejsce, ale jej strata do liderki wynosi tylko 2,8 sekundy.

fis-ski.com fis-ski.com

Czołowa grupa liczy około 20 biegaczek. Justyna Kowalczyk w tej chwili spadła pod koniec tej grupy. 

Pozostałe Polki (Jaśkoiec, Marcisz i Galewicz) biegną pod koniec stawki.

A oto klasyfikacja czołowej ósemki po 2,2 km:

fis-ski.com fis-ski.com

Po 2 kilometrach i 200 metrach Justyna Kowalczyk wciąż w czołówce (Polka na 8. miejscu). Cały czas najlepsze Charlotte Kalla. Do przodu przesunęła się już Marit Bjoergen, która zajmuje 12. miejsce.

Tymczasem na razie trochę problemów ma Marit Bjoergen. Norweżka biegnie w środku stawki. 

I mamy pierwszy pomiar czasu. Po 800 metrach na prowadzeniu była Charlotte Kalla, a na 3. miejscu sklasyfikowano Justynę Kowalczyk.

Na razie bardzo dobrze rozpoczęła, startująca z nr 22, Justyna Kowalczyk. Polka w ścisłej czołówce! Oby tak dalej. 

Biegaczki rozpoczęły pierwszy podbieg. Na razie oczywiście dużą grupa, ale faworytki dość szybko powinny zgubić słabsze zawodniczki. 

Ruszyły! Trzymamy kciuki za reprezentantki Polski!

Zawodniczki są już w blokach startowych. Temperatura powietrza około -4 stopnie Celsjusza. Nie pada śnieg.

Fawotyki to Charlotte Kalla, Heidi Weng, Invgvild Flugstad Oestberg, Marit Bjoergen, Ragnhild Haga, Krista Parmakoski, Jessica Diggins, Sadie Bjornsen i Teresa Stadlober. 

Bieg, nawet jeśli Justyna Kowalczyk nie włączy się do walki o medal, zapowiada się pasjonująco. O czołową trójkę walczyć będzie kilka biegaczek.

Justyna Kowalczyk biegu w Lillehammer nie ukończyła. Liczymy, że tym razem będzie inaczej i Polka powalczy o niezłe miejsce. Ciekawi jesteśmy zwłaszcza dyspozycji naszej reprezentantki w stylu klasycznym. 

W bieżącym sezonie rozegrano tylko jeden bieg łączony. W grudniu w norweskim Lillehammer wygrała Szwedka Charlotte Kalla przed dwoma Norweżkami Heidi Weng i Ragnhild Hagą. 

Na liście startowej biegu łącznie widnieją nazwiska 62 zawodniczek. Trasa liczy 15 km. Najpierw biegaczki pokonają 7,5 km klasykiem po czym zmienią narty i kolejne 7,5 km pokonają stylem dowolnym. 

Będziemy trzymać kciuki za 4 reprezentantki Polski: Martynę Galewicz, Sylwię Jaśkowiec, Ewelinę Marcisz i oczywiście Justynę Kowalczyk!

Witamy serdecznie w sobotni poranek czasu polskiego. Rozpoczynamy relację z biegu łączonego kobiet na 15 km na IO w Pjongczangu.

>
Zobacz również