Czapki z głów! Mamy wicemistrzynię świata

Bardzo dobre informacje docierają z Melbourne. Podczas mistrzostw świata Katarzyna Wasick zaliczyła kolejny sukces w swojej karierze. Zajęła drugie miejsce w trakcie finału na 50 m stylem dowolnym.

Mateusz Domański
Katarzyna Wasick Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Katarzyna Wasick
To kolejny udany występ Katarzyny Wasick. Pływaczka potwierdziła, że obecnie jest jedną z najlepszych sprinterek świata, zajmując drugie miejsce podczas mistrzostw globu w Australii. Ten sukces wywalczyła w trakcie rywalizacji na 50 m stylem dowolnym.

Dla Wasick jest to drugi medal mistrzostw świata na krótkim basenie. Tym razem Polka przegrała jedynie z Australijką Emmą McKeon.

Apetyty Wasick na pewno były jeszcze większe. Tym bardziej, że na turniej nie pojechała Szwedka Sarah Sjoestroem. To właśnie ona pokonywała Polkę m.in. podczas mistrzostw świata czy Europy.

Podczas rywalizacji w Melbourne Wasick wywalczyła czas 23,55, a McKeon - 23,04. Podium zamknęła natomiast Anna Hopkin z Wielkiej Brytanii (23,68).

Warto wspomnieć, że w trakcie mistrzostw w Melbourne na podium stanął też Kacper Stokowski. Zajął on trzecie miejsce w finale stylem grzbietowym na krótkim basenie.