Co za występ! Krzysztof Chmielewski wicemistrzem świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Hiroshi Yamamura / Na zdjęciu: Krzysztof Chmielewski
PAP/EPA / Hiroshi Yamamura / Na zdjęciu: Krzysztof Chmielewski

Kapitalny występ Polaka na mistrzostwach świata w pływaniu. Krzysztof Chmielewski był drugi w finale na 200 metrów stylem motylkowym. Dla 19-latka to największy sukces w karierze.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrzostwa świata w pływaniu powoli dobiegają końca. W środę w Fukuoce odbył się m.in. finał na 200 metrów stylem motylkowym. Wystartował w nim reprezentant Polski Krzysztof Chmielewski.

19-latek pokonał ten dystans w czasie 1:53.62 min. Przegrał tylko z Leonem Marchandem. Trzeciego Tomoru Hondę pokonał natomiast o zaledwie 0,04 s.

Chmielewski zaliczył najlepszy występ w swojej karierze. Wyśrubował swój rekord życiowy, który wcześniej poprawił podczas wtorkowego półfinału.

W finale cały czas znajdował się blisko czołówki. Płynął mądrze, nie forsował tempa, dzięki czemu do końca zachowywał szanse na wywalczenie medalu.

Krzysztof Chmielewski zdobywał do tej pory medale juniorskie. W 2022 roku w Limie został potrójnym mistrzem świata, a do swojego dorobku dołożył jeszcze brąz.

Został pierwszym polskim zawodnikiem, który zdobył medal podczas tegorocznych mistrzostw świata w Fukuoce. Olimpijczyk z Tokio uzyskał ponadto drugi najlepszy czas w historii polskiego pływania na 200 metrów motylkiem. Ustępuje jedynie Pawłowi Korzeniowskiemu.

Finał na 200 metrów motylkiem: 1. Leon Marchand (Francja) - 1:52.43 min. 2. Krzysztof Chmielewski (Polska) - 1:53.62 min. 3. Tomoru Honda (Japonia) - 1:55.66 min.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy spodziewałeś/spodziewałaś się sukcesu Krzysztofa Chmielewskiego?