WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Pływacka elita wystartuje w Termach Maltańskich

19 i 20 listopada na basenach sportowych Term Maltańskich odbędzie się Grand Prix Polski w pływaniu. W Poznaniu wystartują najlepsi polscy pływacy z Radosławem Kawęckim i Konradem Czerniakiem na czele.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
/ Rio 2016: pływanie - Radosław Kawęcki - eliminacje 200m stylem grzbietowym

Najważniejsza impreza pływacka drugiego półrocza będzie odbywać się w Termach Maltańskich trzeci raz z rzędu. Grand Prix to najważniejszy start przed Mistrzostwami Świata. To właśnie w Poznaniu można uzyskać minimum pozwalające na start w grudniowych zawodach w kanadyjskim Windsor. W tym roku poznańskie eliminacje będą wyjątkowe z dwóch powodów. Pierwszy raz zobaczymy wszystkich najlepszych polskich zawodników, a dodatkowo na zawody zgłosiła się rekordowa liczba 850 uczestników.

Podczas Grand Prix zobaczymy większość olimpijczyków z Rio de Janeiro. Największymi gwiazdami zawodów będą multimedalista Mistrzostw Europy i Świata Radosław Kawęcki oraz złoty medalista Mistrzostw Europy i wicemistrz Świata Konrad Czerniak. Polską czołówkę ściga w szybkim tempie poznaniak Kacper Majchrzak, który sprawdzi swoje umiejętności między innymi na 50 i 100 metrów stylem dowolnym z Filipem Wypychem i Czerniakiem. W Poznaniu wystartuje również Paweł Korzeniowski, który będzie chciał nawiązać do swoich najlepszych olimpijskich występów.

Wśród kobiet pasjonująco zapowiada się rywalizacja Aleksandry Urbańczyk z nową zawodniczką Warty Poznań Anną Dowgiert. Obie mają bardzo duże szanse na wyjazd do Kanady, a w Poznaniu będą ze sobą rywalizować aż na czterech dystansach. O kolejny rekord Polski będzie chciała pokusić się Alicja Tchórz, która podczas ubiegłorocznego Grand Prix w Termach Maltańskich pobiła najlepszy krajowy wynik na 200 metrów stylem grzbietowym.

Grand Prix Polski w pływaniu podzielone jest na trzy bloki. W sobotę zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w 23 konkurencjach od godziny 9:00. Drugi blok pierwszego dnia rozpocznie się o godzinie 17:00. W niedzielę zawodnicy rozpoczną zmagania od 9:00. Tego dnia odbędzie się 10 konkurencji. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.

ZOBACZ WIDEO "PZPS dopuścił się grzechu zaniechania w sprawie Leona" (źródło: TVP SA)

Alicja Tchórz ustanowi nowy rekord Polski na 200 metrów stylem grzbietowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.