MŚ w pływaniu 2019. Uczestnik zawodów, medalista olimpijski, podejrzewany o molestowanie seksualne

Koreańska agencja prasowa Yonhap poinformowała, że w nocy z soboty na niedzielę został zatrzymany jeden z uczestników MŚ w pływaniu w Gwangju. Sportowiec jest podejrzany o molestowanie seksualne. Nie przyznaje się do winy.

Szymon Łożyński
pływalnia Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: pływalnia
Policjanci nie ujawnili imienia i nazwiska sportowca. Wiadomo tylko, że ma 22 lata i na ostatnich letnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył brązowy medal.

Do zdarzenia, o które podejrzewany jest pływak, miało dojść około 3 nad ranem w nocy z soboty na niedzielę w nocnym klubie. 18-letnia kobieta wezwała policję, oskarżając sportowca o molestowanie seksualne.

Funkcjonariusze zatrzymali 22 latka. W obecności adwokata z tego samego kraju nie przyznał się jednak do winy. Policja poinformowała, że będzie dążyć do wydania zakazu opuszczenia Korei Południowej zatrzymanemu sportowcowi.

Rzekomy incydent miał miejsce w tym samym klubie nocnym, w którym 24 godziny wcześniej zawalił się górny poziom w pomieszczeniu. Dwie osoby zginęły, 16 zostało rannych, w tym 8 sportowców biorących udział w mistrzostwach świata.

Tegoroczne MŚ w pływaniu odbywają się w koreańskim Gwangju. Zawody rozpoczęły się 12 lipca, a zakończą w niedzielę 28 lipca. Polacy nie zdobyli w mistrzostwach żadnego medalu. Najbliżej podium był Radosław Kawęcki, który na 200 metrów stylem grzbietowym zajął 4. miejsce (więcej TUTAJ).