KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Pływanie. W sobotę Otylia Swim Tour zawita do Katowic

Blisko stu młodych adeptów pływania weźmie udział w zajęciach Otylia Swim Tour, które w sobotę odbędą się w Katowicach. To trzecia odsłona tegorocznych warsztatów, skierowanych do młodych ludzi zafascynowanych pływaniem oraz ich rodziców.

 Redakcja
Redakcja
Otylia Jędrzejczak Materiały prasowe / Fot. Łukasz Szeląg/Otylia Swim Tour / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak
- Bardzo się cieszę, że pojawimy się kolejny raz, już piąty, w Katowicach, bo to przecież miasto bardzo bliskie mojemu sercu. To właśnie w Katowicach rozpoczęła się moja przygoda z pływaniem - mówi Otylia Jędrzejczak, która swoją wielką karierę rozpoczynała na pływalni Pałacu Młodzieży w Katowicach. Sobotnie zajęcia odbędą się na nowoczesnej pływalni Burowiec.

Warsztaty poprowadzi dwunastu wykwalifikowanych trenerów pływania oraz przygotowania motorycznego. Zarówno młodzi adepci pływania, jak i ich rodzice, w trakcie Otylia Swim Tour otrzymują pełną wiedzę. Dzieci trenować będą zarówno w wodzie, jak i na lądzie, a z kolei dla rodziców przygotowano wykłady dietetyka i psychologa sportowego. Uczniowie będą też mieli okazję - w ramach realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak projektu "Zero jest ok" - wziąć udział w wykładzie i ćwiczeniach poświęconych bezpieczeństwu nad wodą.

- Liczba miejsc, oczywiście ze względu na pandemię, jest ograniczona. Jestem dumna z faktu, że projekt Otylia Swim Tour w Katowicach cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, bo miejsca rozeszły nam się w zaledwie dwadzieścia minut. To pokazuje, że nasze warsztaty są bardzo potrzebne - dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: oświadczyny na mistrzostwach Polski. Powiedziała "tak"!

Wszyscy uczestnicy Otylia Swim Tour otrzymują bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. Fundację Santander i markę Graal. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a sobotnia impreza współfinansowana jest ze środków Miasta Katowice.

Na tegorocznej trasie Otylia Swim Tour znalazły się cztery miasta. Całodniowe warsztaty dla młodych pływaków odbyły się już w Świebodzicach (więcej TUTAJ>>) i Łodzi, a po spotkaniu w Katowicach odbędą się jeszcze 24 października w Rybniku.

- Bardzo dbamy o to, by nasze zajęcia były dla młodzieży atrakcyjne, ale także i bezpieczne, bo wiemy, w jakich czasach żyjemy - dodaje najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Podczas spotkań z dziećmi i ich rodzicami zachowane są wszystkie zasady bezpieczeństwa związane z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Wszyscy uczestnicy muszą regularnie dezynfekować ręce, a w trakcie uroczystego otwarcia i zajęć w hali zachowywać dystans. Wszyscy otrzymują też specjalne "kominy" do zasłaniania ust i nosa.

Czytaj także: Wyjątkowa lekcja WF-u w Inowrocławiu. Prowadziły ją Otylia Jędrzejczak, Anita Włodarczyk i inne wielkie mistrzynie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×