Tokio 2020. Finał nie dla Laury Bernat

W kolejnym wyścigu na basenie z udziałem Polaków startowała Laura Bernat w półfinale 200 metrów stylem grzbietowym. Nasza najmłodsza olimpijka zajęła 14. miejsce i nie awansowała do finału.

Anna Bagińska
Laura Bernat PAP / Na zdjęciu: Laura Bernat
W półfinałach wyścigu 200 metrów stylem grzbietowym startowała nasza reprezentantka, Laura Bernat. Polka zajęła 14. miejsce z czasem 2:12.86 i na tym zakończyła się jej rywalizacja w Tokio. Jednak już udział w półfinale to dla młodziutkiej pływaczki bardzo dobre osiągnięcie.

W innych rozgrywanych bez udziału Polaków konkurencjach na basenie w piątek rano nie zabrakło nowy rekordów. W finale kobiet 100 metrów stylem dowolnym niesamowita Tatjana Schoenmaker z RPA wygrała z czasem 2:18.95 i ustanowiła tym samym nowy rekord świata. Za nią przypłynęły Amerykanki Lilly King (2:19.92) i Annie Lazor (2:20.84).
W finale 100 metrów stylem dowolnym najlepsza okazała się Australijka Emma McKeon (51,96). Jej czas to nowy rekord olimpijski. Druga była Siobhan Bernadette Haughey (52,27), a trzecia Cate Campbell (52,52).

Nowym mistrzem olimpijskim w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym mężczyzn został Chińczyk Shun Wang (1:55). Srebro przypadło Brytyjczykowi Duncanowi Scottowi (1:55.28), brąz Szwajcarowi Jeremy'emu Desplanchesowi (1:56.17).