Polka pokonała największą gwiazdę igrzysk olimpijskich w Tokio!

Katarzyna Wasick triumfowała w rywalizacji na 50 metrów kraulem podczas półfinałowych zawodów Międzynarodowej Ligi Pływackiej (International Swimming League) w Eindhoven.

PZ
Katarzyna Wasick WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Katarzyna Wasick
Katarzyna Wasick zwyciężyła z czasem 23.46. Jej rekord kraju z 1 listopada 2020 roku wynosi 23.30. Drugie miejsce zajęła Abbey Weitzeil (23.67). Trzecia była Emma McKeon - największa gwiazda igrzysk olimpijskich w Tokio, 7-krotna medalistka tych zawodów, zdobywczyni czterech złotych krążków. Triumfatorce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021 zmierzono 23.72.

Z kolei na czwartej pozycji sklasyfikowano Marię Kamieniewą (23.98). W rozegranych w pierwszym listopadowym tygodniu mistrzostwach Europy 2021, Rosjanka w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym była trzecia, tuż za Polką.

14 minut przed rywalizacją indywidualną, Katarzyna Wasick zaprezentowała się w sztafecie 4x100 metrów kraulem. Na swojej - drugiej - zmianie zawodniczka z zespołu Toronto Titans uzyskała najlepszy czas - 52.21. Ostatecznie ekipa z polską pływaczką w składzie została sklasyfikowana w tym wyścigu na drugim miejscu.

Faza półfinałowa Międzynarodowej Ligi Pływackiej rozpoczęła się 11 listopada. Tego dnia wystąpił między innymi Marcin Cieślak. Zawodnik drużyny Cali Condors był drugi na 100 metrów stylem motylkowym z rezultatem 50.43. Wygrał 41-letni Brazylijczyk Nicholas Santos (50.36). W sprincie kraulem triumfowała Sarah Sjoestroem (23.32), a druga finiszowała Ranomi Kromowidjojo (23.75).

Czy Katarzyna Wasick wygra jeszcze co najmniej raz w Międzynarodowej Lidze Pływackiej 2021?