Powtórzyć sukces sprzed roku. Kajetan Kajetanowicz walczy o zwycięstwo

W czwartkowy wieczór na terenach portugalskiego miasta Coimbra wystartuje 55. edycja Rajdu Portugalii. O zwycięstwo w WRC2 powalczy Kajetan Kajetanowicz. Kierowca Lotos Rally Team przed rokiem był najlepszy w Portugalii.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Duet Lotos Rally Team jest już po udanych dwóch dniach testów na portugalskich szutrach, a w czwartek wykonał także jeden sprawdzający przejazd oficjalnego shakedownu. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak są gotowi i zmotywowani do rywalizacji, która zapowiada się niezwykle ekscytująco. Pierwsza próba 55. Rajdu Portugalii rozpocznie się w czwartek wieczorem, o godz. 20:03 czasu polskiego.

OS Coimbra, który liczy zaledwie 2,83 km, będzie jednak zaledwie rozgrzewką przed piątkowymi zmaganiami. - Dwa dni wymagających testów w Portugalii za nami, ale to nic w porównaniu z tym, co czeka nas podczas tego rajdu - powiedział trzykrotny mistrz Europy.

- Odcinki specjalne nie pozostawiają wiele miejsca na błąd, musimy być bardzo skoncentrowani i uważni, choć nie będzie to łatwe. Jest naprawdę ślisko, temperatura jest dosyć wysoka, przyczepność zmienia się na każdym oesie, a poprzedzające nas załogi podnoszą z drogi tumany kurzu i pyłu. To będzie sprawdzian nie tylko dla nas, jako załogi, ale też dla samochodu. Czuję jednak, że wykonaliśmy dobrą pracę, wszystko funkcjonuje jak należy i myślę, że jesteśmy gotowi do rywalizacji! - dodał kierowca z Ustronia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie wierzyli, że mu się uda. Polski minister sportu zrobił show!
Na piątkowy etap złożą się dwukrotnie pokonywane odcinki Lousa (12,03 km), Gois (19,33 km), Arganil (18,72 km), a także pokonywane tylko raz Mortagua (18,16 km) i kończący dzień OS Lousada (3,36 km). Między trasami załogi nie będą mogły korzystać z serwisu. Kolejne etapy rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę.

W Portugalii zobaczymy jeszcze mocniejszą stawkę WRC niż w Chorwacji. Na liście zgłoszeń znalazło się czterdzieści jeden załóg. Są na niej nazwiska takie jak Andreas Mikkelsen oraz Teemu Suninen - zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem w klasie królewskiej. Z portugalskimi trasami zmierzy się też Oliver Solberg, syn mistrza świata z 2003 roku, który realizuje program startów w fabrycznym zespole Hyundaia w klasie Rally1.

Prócz nich na liście znajdują się między innymi zwycięzca Rajdu Chorwacji Yohan Rossel, znani z WRC Eric Camilli i Stephane Lefebvre, mistrz Europy Chris Ingram czy młody i zawsze szybki Marco Bulacia.

Czytaj także:
Roszady transferowe w F1. To będzie gorące lato
Red Bull może zaskoczyć Ferrari. Umiejętność wydawania zadecyduje o tytule

Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Portugalii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×